Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι

ΘΕΜΑ: Κακοποίηση ζώων

Κακοποίηση ζώων 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #4788

• katerina27
  • Το Άβαταρ του/της katerina27
  • Αποσυνδεμένος
  • Χρήστης
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 10
ας ανοιξουμε λοιπον ενα θεματακι που θα εχει να κανει με το κομματι που προαναφερθηκε με τα ζωα! δεν ξερω ποσοι απο εσας ειστε φιλοζωοι κ ποσοι βεβαια δεν μενετε μονο στη θεωρια! αυτα που συμβαινουν αυτη τη στιγμη με την κακοποιηση των ζωων στη ωρα μας ειναι δραματικα! η ευρωπαικη ενωση μας εχει βαλει σοβαρα προστιμα για τα αδεσποτα -καθοτι ολοι θα ξερετε τι θεση κατεχουν τα ζωα στο εξοτερικο- κ ο τουρισμος εχει κατα πολυ επειρεαστει! Ο ΠΟΛΙΤΙΣΜΟς ΜΙΑς ΧΩΡΑς ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΑΥΤΗς ΣΤΟΥς ΠΙΟ ΑΔΥΝΑΜΟΥς ΤΗς! σαφως κ καποια ζως ειναι για να διατηρουν την τροφικη αλυσιδα του ανθρωπου, ομως ξερετε το τι επικραυτει στα σφαγεια??? ντροπη! κ οσα δε ειναι ζωα συντροφιας κ τα κακομεταχειριζονται με αβασταχτους τροπους κατι "ανθρωποι-τερατα" γιατι δεν μπορουν να λεγονται ανθρωποι! μονο αν καποιος ζει με ενα ζωακι μπορει να καταλαβει τι σημαινει για αυτον κ ποσες ερευνες ακατα καιροτυς εχουν αποδειξει την βοηθεια στον ψυχολογικο τομεα! κ οταν ο ψυχολογικος τομεας ειναι καλα, οτε ειμαστε καλα γενικως!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re: Νέα κατηγορία, Επικαιρότητα! 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #4816

• Νατάσα
  • Το Άβαταρ του/της Νατάσα
  • Αποσυνδεμένος
  • Χρήστης
Πες το σε μένα αγάπη μου, που έχω ένα καταπληκτικό ποιμενικό που τον λατρεύουμε όλοι.
Να σκεφτείς ότι πέρυσι που αρρώστησα κι ήμουνα νοσοκομείο 2 εβδομάδες δεν έτρωγε και ήτανε μελαγχολικός μέχρι που γύρισα κι έγινε πάρτυ όταν με είδε.
Είναι οι μόνοι σύντροφοι που δίνουν και δεν ζητάνε τίποτα.
Τον λατρεύω!!!!!!!!!!

Re: Νέα κατηγορία, Επικαιρότητα! 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #4827

• katerina27
  • Αποσυνδεμένος
  • Χρήστης
κι εγω εχω σπιτι 2 σκυλακια! για την ακριβεια εχω μεγαλωσει με ζωα κ εχω σχεδων τα παντα!η μια ειναι του σαλονιου! την εχω απο φοιτητρια! ο συζηγος μου στην αρχη ειχε αντιδραση του να ζει με σκυλι μεσα στο σπιτι! εγιναν πολοι καυγαδες μεχρι να καταλαβει οτι το σκυλι δεν φευγει απο μεσα για κανενα λογο!! ειναι ανθρωπος για μενα κ πολυ καλυτερος απο πολλους!! τον δικαιολογουσα γτ δεν ειχε μαθει με ζωα, του ελεγα οτι θα κρινει μετα που θα ζησει για λιγο μαζι της! τωρα ειναι οι καλυτεροι φιλοι! τωρα σε παρεες δεν λεει πλεον τπτ! οποιος κακομεταχειριζεταοι ζωα για μενα εχει σιγουρα ψυχολογικα προβληματα! γτ ειναι αδυνατον να μ[πορεις να φερθεις απανθρωπα σε μια φατσουλα που σε κοιταζει στοργικα κ περιμενει απο σενα να ζησει...

Re: Νέα κατηγορία, Επικαιρότητα! 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #4828

• low-carber
  • Το Άβαταρ του/της low-carber
  • Αποσυνδεμένος
  • Χρήστης
Δηλαδη ποια ειναι η διαφορα μεταξυ του κινεζου η του κατοικου της Ανταρκτικης η του Κορεατη που τρωει κρεας απο σκυλο,του Τουρκου που τρωει καμηλα,του βιετναμεζου που τρωει φιδι και του Ελληνα που τρωει αρνι?

Ολα ειναι πρωτεινη,γιατι γινομαστε ευαισθητοι οταν ακουμε για το σκυλι η τη γατα ενω για το αρνακι στη σουβλα,το γουρουνακι που εγινε μπεικον,το κατσικακι με κληματοφυλλα δεν μας ενδιαφερει?

Τον περασμενο αιωνα ακομα και οι Γαλλοι ετρωγαν κρεας απο σκυλι,μολις ομως τα βαλαμε στο σπιτι μας για να μην εχουμε τυψεις τα βγαλαμε απο το πιατο μας και βαλαμε ζωα που ειναι μακρυα μας και ετσι δεν μπορουν να μας κοιτανε στα ματια με στοργη

Οποιος αντεχει ας δει στο βιντεο τον τροπο που φερεται ο συγχρονος ανθρωπος στα ζωα και απο τα τσιρκο,τις ταυρομαχιες και το κυριοτερο πως φτανει το κρεας στο πιατο μας και ας ξανασκεφτει αν τα ζωα αυτα που τα χρησιμοποιουμε για φαγητο ειναι κατωτερα απο την γατα η τον σκυλο που εχουμε στο σπιτι μας

http://video.google.com/videoplay?docid ... 130308142#

για μενα ειναι πολυ υποκριτικο να θεωρουμε απανθρωπους οσους βασανιζουν τα σκυλια η τις γατες και να πηγαινουμε στο χασαπη να αγοραζουμε τις μπριζολες για το φαγητο μας

I am scared and don't want to die.

γνωρισε το κρεας σου(μερος 1ο)

γνωρισε το κρεας σου(μερος 2ο)

Re: Νέα κατηγορία, Επικαιρότητα! 11 Χρόνια 4 Εβδομάδες πριν #4831

• katerina27
  • Αποσυνδεμένος
  • Χρήστης
αν διαβασες στο προηγουμενο μου ποστ μιλησα κ για την κακια συμπεριφορα στα ζωα που τρωμε! 1ον αυτο κ 2ον εδω ειναι ελλαδα κ δεν τρωμε τους σκυλους ουτε τις γατες οποτε μιλαμε γιαυτο που κανουμε εμεις!! κ 3ον δεν υποκριτικο αλλα κ ελεεινο για οσους κακομεταχειριζονται τα ζωα! ακομα κ αυτα που τρωμε αξιζει ενας πιο ¨ευγενικος‘’ θανατος ειτε αυτο ειναι σκυλος , γουρουνι κτλ.

Re: Νέα κατηγορία, Επικαιρότητα! 11 Χρόνια 4 Εβδομάδες πριν #4832

• katerina27
  • Αποσυνδεμένος
  • Χρήστης
κ τελος νομιζω οτι για τα παντα εχεις μια αντιπαραθεση!!!
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.166 δευτερόλεπτα

Syndication