Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι

ΘΕΜΑ: sweet and balance

Re: sweet and balance 8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #11959

• carlita
  • Το Άβαταρ του/της carlita
  • Αποσυνδεμένος
  • Χρήστης
nono no
Μηπως καπου κανετε λαθος βρε παιδια?Η σοκολατα sweet & balance εχει καθαρους υδ 4 ανα 100 γρ οχι 44 .Δειτε την εττικετα .Αναφερει 44 υδ εκ των οποιων 40 πολυολες.Αρα καθαρους 4 ολοκληρη!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re: sweet and balance 8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #11961

• lamare
  • Το Άβαταρ του/της lamare
  • Αποσυνδεμένος
  • Χρήστης
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1
Λέμε τα ίδια και τα ίδια ..... tantrum ntrum

Μπορείς να τη φας άνετα...4 γρ.καθαρούς υδατάνθρακες.
Εάν έχεις πρόβλημα με το έντερό σου, και τη φας μονοκοπανιά θα τρελαθείς στις κράμπες ! Στο λέω από πείρα προσωπική ! Ή μοίρασέ τη, ή φάε τη σιγά-σιγά όλη τη μέρα .....

Και στην τελική, πειραματίσου. Φάε 2-3 μέρες, αν δεις ότι κολλάς, σταμάτα τη. Αν συνεχίζεις να χάνεις, καλή συνέχεια ! Απλά είναι 400κάτι θερμίδες...Κινήσου ανάλογα....

Salut !
Male parta, male dilabuntur ~ Άσχημα χάνεται, ό,τι άσχημα αποκτάται.-

Re: sweet and balance 8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #11968

• love
  • Το Άβαταρ του/της love
  • Αποσυνδεμένος
  • Χρήστης
γεια σας και απο μενα....

τωρα διαβαζα το ποστ....και μπερδευτηκα η αληθεια ειναι..... :?

να την φαω την σοκολατα η να μην την φαω.... :?:

δλδ ολη η σοκολατα εχει 4 μονο υδατανθρακες....????....δεν ετυχε ποτε να δοκιμασω...πειτε το μου να λιποθυμησω αμα ειναι.... :shock:

Re: sweet and balance 8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #11973

• ephoebe
  • Το Άβαταρ του/της ephoebe
  • Αποσυνδεμένος
  • Χρήστης
sorry lamare που ρωταμε τα ίδια και τα ίδια :D
απλά προβλαμίστηκα λιγάκι, και δυστυχώς δεν μπορω να ξέρω αν μ κολλάει ή όχι γιατί από τότε που ξεκίνησα την atkins (τέλος Ιαναουαρίου), δεν έχω χάσει τπτ :cry:
Το μόνο καλό που έχω δει είναι πως πλέον η κοιλιά μου δεν πρίζεται (λόγω υδατανθράκων) και νοιώθω γενικά καλύτερα και δεν πεινάω, αλλά από κιλά τπτ :cry: :cry: :cry: :cry:

I did it once, I can do it again ...

Re: sweet and balance 8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #11974

• vasoylitsa
  • Το Άβαταρ του/της vasoylitsa
  • Αποσυνδεμένος
  • Χρήστης
οταν λες τιποτα εννοεις τιποτα τιποτα????ουτε γραμμαριο?δεν το βρισκω φυσιολογικο!για γραψε περιπου τι τρως σε μια ημερα μηπως και οι πιο παλιες εντοπισουν λαθακια που ισως κανεις :?: :?: :?:

Re: sweet and balance 8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #11978

• ephoebe
  • Το Άβαταρ του/της ephoebe
  • Αποσυνδεμένος
  • Χρήστης
vasoulitsa thanks για το ενδιαφέρον σου!
Κατ'αρχάς να πω πως είμαι 25 χρονών, 1.58m (με τα χέρια στην ανάταση!!!) και είμαι 51κιλά. Αυτό που ήθελα είναι να πάω 45 (όπως ήμουν τόσα χρόνια - πριν την ελαφρά διατροφική διαταραχή που πέρασα) και να διατηρηθώ εκεί.
Τα λαθή που εντοπίζω από μόνη μου μάλλον είναι πως τρώω περισσότερο τυρί απ' ότι πρέπει (ίσως 6-8 φέτες την ημέρα) και μπορεί τελικά να πρέπει εκτός από το τυρί να περιορίσω και τις θερμίδες μου.
Είχα πάει σε διαιτολόγο παλιά και μου είχε βρει πως ο μεταβολισμός μου είναι 1100kcal σε κατάσταση ηρεμίας (πολύ λίγο δλδ), οπότε μάλλον θα πρέπει να κόψω λίγο από παντού.

Μια τυπική μέρα για μένα είναι κάπως έτσι:

(πρωινό)
- 1 αβγό τηγανητό με τρεις φέτες του cheese eese του τοστ (1 ΝΟΥΝΟΥ light, 1 cheddar, 1 la vache qui rit cheddar)

(γεύμα στη δουλειά)
- ένα μικρό κεσεδάκι τόνος Geisha σε νερό με πιπέρι και λίγο ελαιόλαδο

(γεύμα στο σπίτι - εδώ είναι τα δύσκολα!)

- φιλέτο κοτόπουλο ψητό με λίγη μαγιονέζα και σαλάτα ή
- φιλέτο σολομού με λίγη μαγιονέζα και σαλάτα ή
- το ίδιο με το πρωινό
Σ'αυτό το γεύμα το πρόβλημα είναι (όπως το καταλαβαίνω εγώ) πως μέχρι να γίνει το φαγητό και ενώ είμαι κουρασμένη και μπαϊλτισμένη από τη δουλειά, μπορεί να φάω 2-3 φέτες τυρί με λίγη μαγιονέζα και γαλοπούλα ή μερικά καρύδια ή κάτι τέτοιο, πάντα από τα επιτρεπτά αλλά μάλλον υπερβολή. Και μετά το φαγητό επειδή πάντα θέλω κάτι γλυκό θα φάω 1-2 σειρές sweet n' balance.

Και η βλακεία μου είναι πως όλα αυτά τα τρώω παρόλο που δεν πεινάω fryingpan yingpan . Το πρωινό μου με κρατάει τουλάχιστον μέχρι τις δύο ή τρεις το μεσημέρι οπότε και τρώω τον τόνο, και μετά γυρνώντας σπίτι τρώω απλά για να φάω. Αυτό που θέλω είναι κόψω το τυρί, αλλά έλα που είναι νόστιμο το άτιμο!

Έχω απογοητευτεί, όχι από τη διατροφή, αλλά μάλλον από μένα, γιατί εγώ κάνω λάθη και σαμποτάρω τελικά τον εαυτό μου και την προσπάθειά μου.

Αν έχει κάποιος κάποιο tip να δώσει θα ήμουν ευγνώμων και κάτι παραπάνω. Δεν θέλω να έρθει το καλοκαίρι και να μην πάω ούτε φέτος για swim2 tantrum ntrum
Ίσως σε κάποιους να φανεί υπερβολικό αυτό που είπα, όμως έτσι νιώθω. Στο κάτω-κάτω, είτε είναι λίγα είτε πολλά τα κιλά που θέλει να χάσει κάποιος, το πως τον κάνουν να νιώθει είναι πολύ δυνατό και πολλές φορές περιοριστικό ή και απαγορευτικό. Και μόνο το γεγονός πως έδωσα πολλά από τα ρούχα μου, όχι δεν τα ήθελα ή τα βαρέθηκα αλλά γιατί πλέον δεν μου έκαναν και αυτό με έθλιβε ακόμα περισσότερο. Ενδεικτικά να πω πως έχω να βγω έξω βράδυ για ποτάκι τουλάχιστον 3 μήνες για να μην πω περισσότερο και πως ντρέπομαι να δω παλιούς γνωστούς και φοβάμαι τα σχόλιά τους (π.χ α πάχυνες λίγο βλέπω, πήρες-πήρες κ.ά τέτοια, που τον τελευταίο καιρό τα έχω ακούσει ουκ ολίγες φορές) :oops: :oops: :oops:

Ελπίζω να μπορέσει να με καθοδηγήσει κάποιος και να με συγχωρείτε για το μακροσκελέστατο post.
Vasoulitsa σε ευχαριστώ πολύ και πάλι για το ενδιαφέρον σου!

I did it once, I can do it again ...
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.062 δευτερόλεπτα

Syndication