Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

ΘΕΜΑ: Τι κόμμα θα ψηφίσετε στις βουλευτικές εκλογές;

Re: Τι κόμμα θα ψηφίσετε στις βουλευτικές εκλογές; 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #4807

• Marina
  • Το Άβαταρ του/της Marina
  • Αποσυνδεμένος
  • Administrator
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 16
Ρε συ Μάνο πες μου τώρα. Τι θες να κάνω;

Τι μια ανοίγεις ποστ ειρωνικό. Την άλλη απαντάς ειρωνικά. Δεν μπαίνω καν σε διάλογο μαζί σου. Μίλα με τους άλλους. Αν βρεις κανέναν με τέτοιο υφάκι...
Να σε προσέχεις, Marina
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re: Τι κόμμα θα ψηφίσετε στις βουλευτικές εκλογές; 11 Χρόνια 4 Εβδομάδες πριν #4853

• Νατάσα
  • Το Άβαταρ του/της Νατάσα
  • Αποσυνδεμένος
  • Χρήστης
Η έκφραση απόψεων στο συγκεκριμένο φόρουμ θαρρώ θα πρέπει να γίνεται με σεβασμό στους συνδαιτημόνες. Θεωρούσα και θεωρώ ύψιστη μορφή δημοκρατίας την ελεύθερη έκφραση των απόψεων του καθενός, αλλά ασυδοσία την κατά μέτωπον επίθεση στον αντιφρονούντα.
Εδώ θεωρώ ότι δεν θέλουμε διαμάχες.
Έχουμε κοινό στόχο και κοινή ωφέλεια από τον συγκεκριμένο χώρο.
Οπότε εριστικά κείμενα και αντιθέσεις εμένα μου φαίνονται απαράδεκτα.
Αυτά καταθέτω ως προσωπική άποψη πάντα, χωρίς να θέλω να θίξω κανέναν.
Φιλικά
Νατάσα

Re: Τι κόμμα θα ψηφίσετε στις βουλευτικές εκλογές; 11 Χρόνια 4 Εβδομάδες πριν #4864

• Manos
  • Το Άβαταρ του/της Manos
  • Αποσυνδεμένος
  • Χρήστης
Αγαπητή Natassa
Συμφωνώ μαζί σου και νομίζω οτι είναι πέρα κάθε λογικής η αντιπαράθεση πολιτικών -και όχι μόνο -απόψεων σε έντονο και εριστικό ύφος. Από την άλλη πλευρά όμως είναι και παράδοξο και αξιοσημείωτο -δεν το κρίνω περαιτέρω-η εμπλοκή υπευθύνων της ιστοσελίδας να διατυπώνουν απαξιωτικούς χαρακτηρισμούς για μέλη του forum. 'Εχω ήδη συλλέξει αρκετους....Aν διαπιστώνουν άγνοια, ημιμάθεια ή κακή χρήση των κανόνων της δίαιτας τότε με υπομονή θα πρέπει να καθοδηγούν του πρωτάρηδες και όχι με έκφρασεις όπως "μα αυτά θα λέμε ξανά, είσαι ημιμαθής, μην ακούω πάλι τέτοια, τα έχω πάρει, η επόμενη ατάκα μου θα τελειώνει σε ..off" καί ένα σωρό τέτοιες εκφράσεις που δηλώνουν τουλάχιστον...αγγαρεία και όχι εθελοντική προσφορά σε συνανθρώπους μας που υποφέρουν και ζούν ψυχολογική πίεση λόγω βάρους καθημερινά. Εξ'άλλου, απ'όσο ξέρω οι ατάκες δεν λέγονται όταν είσαι θυμωμένος....και τα μαγγάκια δεν είναι είδος εν ανεπαρκεία....
Κάποιοι, μπορεί να έχουν βιώσει δραματικές καταστάσεις λόγω επιληπτικών κρίσεων και να θεωρούν την δίαιτα χαμ. υδατανθράκων πανάκεια, δέχομαι οτι είναι, αυτοί όμως δεν θα πρέπει να διαφοροποιούν την συμπεριφορά τους-ως καθοδηγητές-στις περιπτώσεις υπέρβαρων μελών και μόνο.
Επίσης είναι άδικο να κρίνουν και να θυμώνουν αν κάποιος κάνει ειρωνικά σχόλια την στιγμή που οι ίδιοι έχουν δώσει αφορμή με τα γραφόμενά τους.....τις ασάφειες, τις ανακρίβειες, και τα διφορούμενα νοήματα που εκφράζουν στο βωμό μιας φθηνής δήθεν διπλωματικής προσέγγισης του θέματος. Ας μη χαλάμε το μεγάλο έργο και ας μη ξεφεύγουμε από τον σκοπό μας...
Γίνεσαι στυλάκι και χωρίς υφάκι...
Υ.Γ. Δεν αναφέρομαι σε συγκεκριμένα πρόσωπα, αν όμως κάποιος νομίζει κάτι τέτοιο, του ζητώ προκαταβολικά συγνώμη.Απλά, έπρεπε να τα ακούσει....
Μάνος

Re: Τι κόμμα θα ψηφίσετε στις βουλευτικές εκλογές; 11 Χρόνια 4 Εβδομάδες πριν #4865

• Marina
  • Το Άβαταρ του/της Marina
  • Αποσυνδεμένος
  • Administrator
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 16
Mano από το ποστ σου περί Άτκινς, άρχισα να δέχομαι πληθώρα μηνυμάτων που ζητούσαν την διαγραφή σου για ειρωνική και ερριστική συμπεριφορά.

Συνήθως στέλνω μηνύματα προσωπικά όταν γίνεται κάτι τέτοιο και ενημερώνω για να ηρεμήσει ή να καταλάβει κάποιος ότι δεν συμπεριφέρεται σωστά. Δυστυχώς με πρόλαβες με το πόστ περί εκκρεμούς. Δύο στα δύο.

Το μόνο που έχω να σου συστήσω είναι να αλλάξεις ύφος, διαφορετικά δεν μου δίνεις άλλη επιλογή. Όλοι κάνουμε λάθη. Απλά λίγοι το παραδέχονται. It's up to you...
Να σε προσέχεις, Marina

Re: Τι κόμμα θα ψηφίσετε στις βουλευτικές εκλογές; 11 Χρόνια 4 Εβδομάδες πριν #4872

• Φρίξος
  • Το Άβαταρ του/της Φρίξος
  • Αποσυνδεμένος
  • Χρήστης
Συγχαρητήρια που τολμάς να αναρτήσεις τέτοιο θέμα clap ap

Μπορώ να σας πω 5 τουλάχιστον λόγους για τους οποίους δεν θα ψήφιζα ΝΔ, ΠΑΣΟΚ, ΚΚΕ, ΛΑΟΣ, ΣΥΡΙΖΑ και Οικολόγους. Με το χέρι όμως στην καρδιά δεν μπορώ να σκεφτώ ούτε ένα λόγο για να ψηφήσω οποιοδήποτε από τα παραπάνω κόμματα.

Η ΝΔ είχε την χρυσή ευκαιρία να νοικοκυρέψει τον τόπο αλλά αντικειμενικά απέτυχε. Ίσως να πληρώνει το λάθος που επέλεξε αρχηγό κάποιον λόγω ονόματος και μόνο. Το ΠΑΣΟΚ πάει να κάνει το ίδιο λάθος με τον Jeffrey Παπανδρέου (έτσι πολιτογραφήθηκε όταν γεννήθηκε ο ΓΑΠ στην Minessota. Ξαναβαπτίστηκε George όταν ο Γέρος της Δημοκρατίας έριξε τα δέοντα μπινελίκια στον Ανδρέα). Σκούρες οι προοπτικές για τον "ελληνικό εργαζόμενο".

Είμαι άτομο με ακραία φιλελεύθερο προσανατολισμό (τόσο σε κοινωνικά όσο και σε οικονομικά ζητήματα) συνεπώς δεν θα μπορούσα να ψηφίσω τα αυταρχικά ΚΚΕ ή το ΛΑΟΣ και με χαλάει τα μάλα το πλαδαρό Σύριζα. Στις ευρωεκλογές ήμουν στο τσακ να εκφράσω την διαμαρτυρία μου ψηφίζοντας Οικολόγους αλλά προσγειώθηκα με τις θέσεις του κόμματος έναντι της Φυρομίας. Με άλλα λόγια είμαι πολιτικά άστεγος. Περιμένω να πολιτευτεί ο Βγενόπουλος, χρειαζόμαστε έναν «καλώς εννοούμενο» Μπερλουσκόνι.

@ Μάνο: ντροπή :o

Re: Τι κόμμα θα ψηφίσετε στις βουλευτικές εκλογές; 11 Χρόνια 4 Εβδομάδες πριν #4880

• vanta1965
  • Το Άβαταρ του/της vanta1965
  • Αποσυνδεμένος
  • Χρήστης
καλησπέρα σε όλους .... παρακολουθώ εδώ και 4 μήνες τα γραφόμενα ...στοιχεία της προσωπικότητας των μελών του φορουμ έχουμε πολλά όλοι, ανάλογα με την δυνατότητα του καθένα να αναλύσει τον εαυτό του πρώτα αλλά και τους άλλους ...στοιχείο θετικό για τον καθένα όμως θεωρώ την αρετή της διάκρισης ...όπως αρνητικό την επιθετικότητα .....Ας δώσουμε την δυνατότητα της έκφρασης για να την έχουμε και εμείς και ας συνδεθούμε στα κοινά μας .... προσωπική μου επιθυμία ειναι να νιώθουμε το σαιτ δικό μας και όχι ότι φιλοξενούμαστε, γιατι μοιραστήκαμε τον ίδιο καημό για το παραπάνω βάρος οσο και αν ήταν ή ειναι για τον καθένα....με αγάπη και εκτίμηση για όλους τους ανώνυμους φίλους που ειναι κοντά μου τοσο καιρό
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.095 δευτερόλεπτα

Syndication