Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι

ΘΕΜΑ: Και πάλι από την αρχή!

Απ: Και πάλι από την αρχή! 7 Χρόνια 7 Μήνες πριν #16724

• ephoebe
  • Το Άβαταρ του/της ephoebe
  • Αποσυνδεμένος
  • Χρήστης
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1
vasoylitsa μου αυτό που περιγράφεις το έχω και εγώ από τότε που χάλασα για πρώτη φορά την δίαιτα. Το πρωί όλα τα τέλεια και το απόγευμα θες να φας κάθετι απαγορευμένο. Όσο πιο απαγορευμένο, τόσο πιο πολύ το θες.

Αν θα μπορούσα να δώσω μια συμβουλή, είναι να μην έχεις στο σπίτι σου τίποτα από τα απαγορευμένα. Κατ' εμέ θα πρέπει να ξεκινήσεις από την αρχή σοβαρά και αυστηρά. Αυστηρή 1η φάση για 1-2 βδομάδες για να μπορέσεις να διώξεις τις λιγούρες για τα απαγορευμένα. Ανέβασε το λίπος και ρύθμισε πρωτεΐνες και υδ/κες ανάλογα για να μην ανέβεις πολύ στις θερμίδες. Έτσι θα μειωθεί και η όρεξή σου και η ανάγκη σου γλυκό ή γενικά κάτι από αυτά που πρέπει να αποφεύγουμε. Πίνε και πολύ νεράκι.

I did it once, I can do it again ...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Και πάλι από την αρχή! 7 Χρόνια 7 Μήνες πριν #16727

• roadrunner
  • Το Άβαταρ του/της roadrunner
  • Αποσυνδεμένος
  • Χρήστης
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 5
βασουλιτσα εσυ πρεπει να αποφασισεις τι επιθυμεις περισσοτερο ... :D
για μενα ειναι αρκετο οταν πηγαινω στον καθρεφτη με βλεπω και αν τολμησω να παω προσ το ψυγειο :twisted: αμεσως ερχεται η εικονα του καθρεφτη μπροστα μου και το Ο Χ Ι τεραστιο οχι δεν θελω να ειμαι υπερβαρη ουτε χοντρη ουτε χοντρουλα ουτε γεματουλα ..θελω να ειμαι αδυνατη -οχι σκελετος ..αυτα υπερισχυουν στο δικο μου μυαλο .πρεπει και εσυ να βρεις την δικια σου αληθεια , ποια ειναι η επιθυμια σου ...και αποφασισε να την κανεις Δ Ω Ρ Ο στον εαυτο σου γιατι απλα αξιζεις το καλυτερο .....
παρε δυναμεις ,δεν εισαι μονη σου τωρα που εισαι στο 80 ειναι πιο ευκολα μην τα βαλεις κατω ,,
σηκωσε το κεφαλι και πες οτι μπορω και θα το κανω για μενα...
θέλω να γίνω αυτό που ονειρεύομαι .Με ένα στόχο κάθε μέρα .

Απ: Και πάλι από την αρχή! 7 Χρόνια 6 Μήνες πριν #16732

• vasoylitsa
  • Το Άβαταρ του/της vasoylitsa
  • Αποσυνδεμένος
  • Χρήστης
ευχαριστω βρε κοριτσια για τις συμβουλες σας!!!!!!!!!!!το να μην εχω στο σπιτι ''απαγορευμενα'' δυστυχως δεν γινεται!εχω τρια παιδια και ολο κατι θα τους φτιαξω...!τελος παντων!μαλλον τα ψεμματα τελειωσαν!κοιταχτηκα και στον καθρεφτη.....!απο αυριο ξεκιναω κανονικα!!!!!!!!!!!!παρολο που εχω να παω σε γιορτη αλλα θα πρεπει να κρατηθω στο υψος μου!!!απο αυριο θα καταγραφω το βαρος μου,τι τρωω κανονικα!στοχος νουμερο 1 να ξαναπαω 75 σε ενα μηνα!!!

Και πάλι από την αρχή! 2 Χρόνια 8 Μήνες πριν #20004

• ΜΑΡΙΑ3
  • Το Άβαταρ του/της ΜΑΡΙΑ3
  • Αποσυνδεμένος
  • Χρήστης
Γεια σας και καλώς σας βρήκα και πάλι!Εκανα πριν λιγους μηνες ατκινς και ομολογω οτι δεν τα πηγα άσκημα.
Δυστυχως δεν αντεξα.πολύ.
Ειπα να σταματησω για ενα μικρο διαστημα γιατι ενιωθα κουρασμενη και ειλικρινα μου ελειπαν πολυυυυυυυ τα φρουτα. Μου αρεσουν παρα πολυ και μου φαινεται δυσκολο να μην τρώω τουλαχιστον 3 την ημερα.
Τελοσ πάντων ειπα λιγο να κανω ενα διαλειμα και μετα ξανα αρχιζω. Αλλα δεν υπολογισα καλα ν οργανισμο μου.
επεσα με τα μουτρα στη ζαχαρη ετρωγα οτι εβρισκα σε γλυκο.
Εφγαγα τοονους σοκολατες και φυσικα εβαλα .Εβαλα και κιλα αλλα εβαλα πολυ σε λιπος το οποιο το καταλαβαινω απο τα ρουχα ακομη και απο το σουτιεν μου. Ειναι πρισμενα τα ματια μου απο κατω και μου ειπε ο γιατρος οτι ειναι λιπος.
Τωρα θελω να ξεκινησω παλι αλλα δεν ξερω ποσο θα αντεξω. Τα φρουτα μου λειπουν πολ υ. Ασε που μου έπεφταν και τα μαλλια.
Απορω εσεις ολοι που κρατατε για πολυ καιρο την διατροφη αυτη δεν εχετε καποια προβληματα?

Και πάλι από την αρχή! 2 Χρόνια 7 Μήνες πριν #20005

• ΜΑΡΙΑ3
  • Το Άβαταρ του/της ΜΑΡΙΑ3
  • Αποσυνδεμένος
  • Χρήστης
Καλημερα
7 ημερες κανω τωρα την διατροφη και αντι να χασω εβαλα 800 γρ.
εχω τρελαθει να τρωω σαλατα και κασερι και γαλοπουλα ή ζαμπον τονο λουκανικα και αυγα .
Να φανταστειτε το πρωι τρωω σαλατα τυπου σεφ. ενδιαμεσα το ιδιο και ολα μετριμενα . δηλ. το πρωι 1 φλ. σαλατα μαρουλι με 1 φετα κασερι η΄τυρι κιτρινο και 1 φετα ζαμπον.
το ιδιο και δεκατιανο
μεσιμερι αν δεν εχω φαγητο που να μπορω να φαω τρωω παλι το ιδιο απλα 2 φλ.
κλπ. ισος μς τονο και καποιες φορες εβαλα και 1 αυγο.
το βραδι καποιες φορες εψησα φιλετο κοτας η΄σουβλακια χοιρινα ( εφαγα 3 με λιγη πρασινη σκετη)
ολα τα σημειωνω κατα γραμα και γραφω και τουςς υδατανθρακες
δεν ανέβηκα ουτε μια φορα πανω απο 18-19
αλλα δεν εχασα καθολου απλα νιωθω οχι τοσο πρισμενη μεομως 800 γρ παραπανω
και στον κυκλομου ειμαι μετα 8 μερες δηλ οταν ξεκινησα ειμουν στην αρχη του κυκλου
τι αλλο να κανω
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.058 δευτερόλεπτα

Syndication