Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3

ΘΕΜΑ: ωραριο γευμάτων

ωραριο γευμάτων 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #17914

  • βικτωρια
  • Το Άβαταρ του/της βικτωρια
  • Αποσυνδεμένος
  • Χρήστης
  • Δημοσιεύσεις: 6
γεια σας ! είμαι μόλις 15 μέρες στη διατροφη και η αλήθεια είναι ότι δεν έχω θεαματικά αποτελέσματα ... δυστυχως ! αναρρωτιεμαι αν πρέπει να τηρουμε τον κανόνα δεν τρωμε τιποτα αν δεν περάσουν τρεις ωρες και αν πρέπει το τελευταιο γεύμα να μην είναι μετά τις 8.30 το βράδυ ? τι κάνετε εσείς ?
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ωραριο γευμάτων 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #17917

  • john
  • Το Άβαταρ του/της john
  • Αποσυνδεμένος
  • Χρήστης
  • Δημοσιεύσεις: 45
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 3
Καλημέρα Βικτώρια και καλή δύναμη στην προσπάθεια σου. Απο την δική μου πέιρα και εμπειρία, παρατήρησα πως δεν μ επηρέαζε τόσο το να τηρώ τον κανόνα των πολλων γευμάτων, όσο το να τρώω αργά το βράδυ. Παρατήρησα οτι σε όσες περιπτώσεις είχα φάει κάτι μετά τις 9 πχ το βραδάκι, η απώλεια την επόμενη ημέρα ήταν μικρότερη.
Καλο θα ήταν να μας γράψεις πρώτον , τι απώλεια έχεις ως τώρα, δεύτερον τι τρώς ετσι ωστε να δούμε αν τρώς κάτι που δεν επιτρέπεται.
παντως να έχεις στο μυαλό σου πως κάθε οργανισμός λειτουργεί μεμονομένα και διαφορετικά, άρα είναι πολύ λογικό η απώλεια κιλών απο άνθρωπο σε άνθρωπο να διαφέρει.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ωραριο γευμάτων 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #17923

  • βικτωρια
  • Το Άβαταρ του/της βικτωρια
  • Αποσυνδεμένος
  • Χρήστης
  • Δημοσιεύσεις: 6
γειά σου john !!ευχαριστω για την απάντησή σου !! η αλήθεια είναι
ότι δεν έχω τα θεαματικά αποτελέσματα που διάβασα ότιείχατε εσείς ...συγκεκριμένα : ξεκίνησα στις 1 Αυγούστου, επί 16 συνεχόμενες μέρες δεν έχω φάει καθόλου οσπρια , δημητριακά, ρύζι, μακαρόνια , φρούτα. συνηθως τρώω κοτόπουλο, χοιρινες μπριζόλες, αυγά και από λαχανκά μαρουλι κολοκύθι ντομάτα κρεμύδι μελιτζάνα σπανάκι , συνδιασμένα ως σαλάτα. έχω χάσει περίπου 1 - 1,5 κιλό. το θερω πολύ λίγο για το συγκεκριμένο χρονικό διάστημα . έχω ύψος 1,66 και ξεκινησα 81 τώρα ειμαι 79,5. θα χαρω να διαβάσω τη συμβουλή σου
Τελευταία διόρθωση: 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν από βικτωρια.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ωραριο γευμάτων 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #17924

  • βικτωρια
  • Το Άβαταρ του/της βικτωρια
  • Αποσυνδεμένος
  • Χρήστης
  • Δημοσιεύσεις: 6
βικτωρια έγραψε:
γειά σου john !!ευχαριστω για την απάντησή σου !! η αλήθεια είναι
ότι δεν έχω τα θεαματικά αποτελέσματα που διάβασα ότιείχατε εσείς συγκεκριμένα : ξεκίνησα στις 1 Αυγούστου, επί 16 συνεχόμενες μέρες δεν έχω φάει καθόλου οσπρια , δημητριακά, ρύζι, μακαρόνια , φρούτα. συνηθως τρώω κοτόπουλο, χοιρινες μπριζόλες, αυγά και από λαχανκά μαρουλι κολοκύθι ντομάτα κρεμύδι μελιτζάνα σπανάκι , συνδιασμένα ως σαλάτα. έχω χάσει περίπου 1 - 1,5 κιλό. το θερω πολύ λίγο για το συγκεκριμένο χρονικό διάστημα . έχω ύψος 1,66 και ξεκινησα 81 τώρα ειμαι 79,5. θα χαρω να διαβάσω τη συμβουλή σου
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ωραριο γευμάτων 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #17925

  • john
  • Το Άβαταρ του/της john
  • Αποσυνδεμένος
  • Χρήστης
  • Δημοσιεύσεις: 45
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 3
καλημέρα Βικτώρια. Όντως 16 ημέρες διατροφής και απώλεια 1- 1,5 κιλό δεν είναι θεαματική μείωση, ίσως και να είναι αρκετά μικρή, αλλά να μην ξεχνάς πως ο οργανισμός σου είναι μοναδικός. Εγώ πχ στις αντίστοιχες ημέρες είχα απώλεια 4,8 κιλά. Αλλά είμαι και εγώ ο μοανδικός δικός μου οργανισμός !
Άρα μην πτοείσαι.
Τώρα, απο αυτά που τρώς, όλα καλά φαίνονται, αν και θα σε συμβούλευα σε αυτή τη φάση να κόψεις ντομάτα, κρεμμύδι, μελιτζάνα. Ιδιαίτερα η ντομάτα νομίζω κολάει την όλη διαδικασία στην ενεργοποίηση, όπως σαφώς και το κρεμμύδι. Γενικά θέλει μια προσοχή με τα λαχανικά στην πρώτη φάση. Μία κούπα μαρούλι π.χ. είναι αρκετή για την φάση ενεργοποίησης.
Όπως και να χει, κάνε τους πειραματισμούς σου απο μόνη σου. Βγάζε μια τροφή και παρακολούθα αν αυτό σε επηρεάζει στην ζυγαριά η οχι. Σ αυτή την διατροφή συνεχώς όλοι μας μαθαίνουμε τον οργανισμός μας και πως αυτός αντιδράει στην κάθε τροφή.
Άντε καλή συνέχεια και δύναμη και ότι θές εδώ είμαστε.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ωραριο γευμάτων 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #17930

  • sokolatenia
  • Το Άβαταρ του/της sokolatenia
  • Αποσυνδεμένος
  • Χρήστης
  • Δημοσιεύσεις: 156
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 16
Βικτωρια τι ποσότητες τρως ? Δεν κάνει να τρως πολυ λίγο γιατι ετσι μειώνεις κατα πολύ τις καυσεις. Να τρως όσο να χορταίνεις ουτε πολύ ,ουτε λίγο. Πιστευω πως η τήρηση των τριων γευμάτων την ημέρα είναι σημαντική για να καίει συνέχεια ο οργανισμός. Θα σε συμβούλευα να μειώσεις δραστικά τους υδ/ες για 2-3 μέρες ( στους 5 αν μπορείς ) Τρώγε αβγά,κρέας,ψάρι ,τυριά. Δεν μπορεί θα δεις διαφορά και αν δεν την δεις στη ζυγαριά ,σίγουρα θα την δεις σε πόντους ειδικα στην κοιλιά. Επίσης να ξέρεις πως κατα το δευτερο μισό του κύκλου και ειδικά πριν την περίοδο η ζυγαριά αντιστέκεται. Κάνε υπομονή θα ξεκολλήσεις, μην απογοήτευεσαι. Ολοι περάσαμε διαστήματα που είμασταν κολλημένοι αλλά........ο επιμένων νικά !!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.101 δευτερόλεπτα

Syndication