Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3

ΘΕΜΑ: Καλησπέρα και καλός σας βρήκα!!!

Καλησπέρα και καλός σας βρήκα!!! 8 Χρόνια 6 Μήνες πριν #19057

  • Jepeto
  • Το Άβαταρ του/της Jepeto
  • Αποσυνδεμένος
  • Χρήστης
  • Δημοσιεύσεις: 4
Καλησπέρα είμαι ο Κώστας, εδώ και μερικές εβδομάδες ψάχνω να βρω μια δίαιτα για την απώλεια πολλών κιλών ( 65 :( ) και μετά από πολλή ψάξιμο βρέθηκα στο sait σας!!!
Βλέπω ότι αρκετός κόσμος έχει βοηθηθεί με την δίαιτα του Άτκινς και πήρα την απόφαση να την ξεκινήσω και εγώ....
Διαβάζω και γράφω κάποια από τα ημερήσια μενού που γράφουν τα μέλη και θα ήθελα και την βοήθεια σας σε αυτόν τον τομέα!!
Καλή μου αρχή και κάλος σας βρήκα!!!!!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Καλησπέρα και καλός σας βρήκα!!! 8 Χρόνια 6 Μήνες πριν #19058

  • GeorgeM
  • Το Άβαταρ του/της GeorgeM
  • Αποσυνδεμένος
  • Χρήστης
  • Δημοσιεύσεις: 64
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 6
Καλημέρα και καλή αρχή.

Υπομονή και δύναμη και όλα γίνονται.
Διάβασε αρκετά, έχε αποθηκευμένους κάποιους πίνακες με τρόφιμα που δείχνουν περιεκτικότητα υδατανθράκων και ξεκίνα.
Τα κιλά είναι πολλά αλλά όλα είναι εφικτά.
Ξεκίνα και περπάτημα σιγά σιγά, λίγο κάθε μέρα.

Καλή επιτυχία.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Jepeto

Καλησπέρα και καλός σας βρήκα!!! 8 Χρόνια 6 Μήνες πριν #19059

  • elsa
  • Το Άβαταρ του/της elsa
  • Αποσυνδεμένος
  • Χρήστης
  • Δημοσιεύσεις: 391
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 32
καλή αρχή κι από εμένα! αρχικά θα σε συμβούλευα ή ν'αγοράσεις το βιβλίο (περίπου 20€) ή αν τα αγγλικά σου είναι αρκετά καλά, να κατεβάσεις το παλιό βιβλίο του άτκινς από το διαδύκτιο (δωρεάν). θα σε βοηθήσει να καταλάβεις πως "δουλεύει" η δίαιτα, έχει αναλυτικούς πίνακες τροφίμων κλπ. δεν έχει βέβαια ολοκληρωμένα μενού, που να ανταποκρίνονται στην ελληνική πραγματικότητα-σ'αυτό μάλλον θα σε βοηθήσει μόνο το σάιτ. υπάρχουν πολλές συνταγές και παλιά τόπικ με ημερήσια μενού για να πάρεις μια ιδέα. κι ότι χρειαστείς, ρώτα!

Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Jepeto

Καλησπέρα και καλός σας βρήκα!!! 8 Χρόνια 6 Μήνες πριν #19060

  • katerina27
  • Το Άβαταρ του/της katerina27
  • Αποσυνδεμένος
  • Χρήστης
  • Δημοσιεύσεις: 705
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 10
Καλημέρα κ Καλή αρχή!! Θα έχεις πάντα γνώμονα σου τις ετικέτες των τροφίμων στις συσκευασίες! Ότι δεν γράφει, ειδικά στην πρώτη φάση μέχρι να μάθεις, δεν το αγγίζουμε . Μακριά από ψωμιά, ζυμαρικά όσπρια, γλυκά,σφολιατοειδη, κ έχεις κάνει την αρχή σιγά σιγά.... εδώ είμαστε ότι κι αν θες
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Jepeto

Καλησπέρα και καλός σας βρήκα!!! 8 Χρόνια 6 Μήνες πριν #19065

  • roulaki
  • Το Άβαταρ του/της roulaki
  • Αποσυνδεμένος
  • Χρήστης
  • Δημοσιεύσεις: 1073
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 57
Καλή αρχή σου Κώστα και να σου δώσω τις δικές μου συμβουλές.
α) ξεκίνα, όσο πιο απλά γίνεται για να μην μπερδεύεσαι με ετικέτες και μετρήσεις. Πρωτείνη-πρωτείνη-πρωτείνη! Και λίγο λαχανικούλι, αλλά με μέτρο. Στο διάστημα αυτό, θα αρχίσεις σιγά σιγά να μαθαίνεις πως και τι μετράμε.
β) Τα πρώτα σου κιλά, θα τα χάσεις εύκολα, γιατί είσαι ευνοημένος από τον Θεό σαν άντρας (μια συζήτηση που δεν θες να κάνουμε :) ) και γιατί τα πρώτα, αν έχεις πολλά, πάντα φεύγουν εύκολα. Αφού λοιπόν χάσεις τα πρώτα4-5, ξεκίνα να περπατάς! Όχι μαραθώνιους στην αρχή, κανένα μισάωρο. Μετά θα δεις από μόνος σου, πως θα το αυξήσεις σε κατηγορία "είμαι μαραθωνοδρόμος".
και γ) νερό! Πίνε όσο μπορείς και δεν μπορείς. Αν είσαι σαν και μένα που το νερό , ούτε να το βλέπω, φτιάχνε τσάι, με ζαχαρίνη και βάλτο σε μπουκάλι του νερού. Μια πολύ καλή λύση για να πίνεις νερό σαν νεροφίδα, είναι τα bolero και τα step max πο θα τα βρεις συνήθως σε βουλγάρικα μαγαζιά. Άπειρες γεύσεις, ένα φακελάκι είναι για 2 λίτρα νερό και ξενοιάζεις.
Καλή σου επιτυχία!
love your self
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Jepeto

Καλησπέρα και καλός σας βρήκα!!! 8 Χρόνια 6 Μήνες πριν #19070

  • Jepeto
  • Το Άβαταρ του/της Jepeto
  • Αποσυνδεμένος
  • Χρήστης
  • Δημοσιεύσεις: 4
Καλησπέρα και πάλι σας ευχαριστώ για την υποστήριξη και της συμβουλές σας.
Η αλήθεια είναι ότι εδώ και 2 χρόνια μετακόμισα από την Αθήνα και τώρα μένω σε ένα χωριό στην Κέρκυρα και από τότε που έχω έρθει έχω χάσει ήδη 20 κιλά :) , ήμουν 158 και τώρα είμαι 138, οπότε μάλλον τα εύκολα τα έχω χάσει.... :/ , οπότε πάμε για τα δύσκολα!!!
για το περπάτημα πολλή το θέλω άλλα με την δουλειά που κάνω ο χρόνος που έχω είναι λιγοστός δύστυχος... άλλα θα προσπαθήσω να το εντάξω στην ζωή μου....
Νερό πίνω άφθονο...
Το βιβλίο το έχω παραγγέλλει.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.075 δευτερόλεπτα

Syndication