Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2

ΘΕΜΑ: Sokolata Canderel me 7gr carbs sta 85gr sokolatas?????

Sokolata Canderel me 7gr carbs sta 85gr sokolatas????? 8 Χρόνια 7 Μήνες πριν #11262

• vetrianta
  • Το Άβαταρ του/της vetrianta
  • Αποσυνδεμένος
  • Χρήστης
Vrika Sokolata Canderel me 7gr carbs sta 85gr sokolata !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Epeidi den eimai sigoyri oti ondos isxuei , sas enimerono gia na to epivevaiosoume.
H sokolata poleitai sto carefour, legetai Canderel Dark, einai tis gnostis etaireias me ta upokatastata zaharis,
kai sta systatika piso anagrafei: ana 85gr sokolatas

energeia: 351 kcal
carbs: 29gr
aptoys opoious zakhara 1,9gr
Ines-fibers: 22gr
Lipi: 26gr
apta opoia koresmena: 17gr

Kano lathos pou upologizo katharous udatanthrakes 29gr - 22gr ines = 7gr katharous udatanthrakes sta 85gr sokolatas? einai dunaton na isxuei???? euxaristo !
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re: Sokolata Canderel me 7gr carbs sta 85gr sokolatas????? 8 Χρόνια 7 Μήνες πριν #11267

• roulaki
  • Το Άβαταρ του/της roulaki
  • Αποσυνδεμένος
  • Χρήστης
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 57
vetrianta, καλως ορισες στην παρεα μας, και καλη συνεχεια.
Καλη φαινεται η καντερελ, (αν και εγω δεν την εχω βρει μεχρι τωρα, ουτε στα καρφουρ), αλλα ακομη καλυτερη η sweet n balance, η οποια δεν περιεχει ασπαρταμη.

Θα σε παρακαλουσα, να μην γραφεις greeklish, γιατι οπως καταλαβαινεις κουραζουν στα ματια. Αλλωστε ειναι και ενας απο τους κανονισμους του φορουμ. welcome2 lcome2
love your self

Re: Sokolata Canderel me 7gr carbs sta 85gr sokolatas????? 8 Χρόνια 7 Μήνες πριν #11272

• vetrianta
  • Το Άβαταρ του/της vetrianta
  • Αποσυνδεμένος
  • Χρήστης
Roula,

Ευχαριστω για την απαντηση, δεν ήξερα οτι τα ελληνο-αγγλικα δεν επιτρεπονται. Οκ.

Ομως ισχυουν οι υδατανθρακες της Canderel? Η κανω καποιο λαθος στον υπολογισμο.
Και κατι αλλο ηθελα να ρωτησω αν ξερεις. Στο booklet με τους μετρημενουν υδατανθρακες
που κατεβασα απο το ελληνικο site toy Atkins, αναφερει οτι η καπαρη εχει 0 υδατανθ.
Αυτο ισχύει?

Γιατι ψαχνοντας σε αλλες ιστοσελιδες, βρηκα την κάπαρη εως και με 23 υδντθρ / 100γρ. ΜΕγαλη διαφορα.

Μου ειναι πολυ σημαντικη, γιατι νοστιμευει τισ σαλατες μου , μιας και τα dressing δεν μαρεσουν και το βαλσαμικο με μελι που χρησιμοπουσα... απογορευεται πλεον!

Re: Sokolata Canderel me 7gr carbs sta 85gr sokolatas????? 8 Χρόνια 7 Μήνες πριν #11273

• roulaki
  • Το Άβαταρ του/της roulaki
  • Αποσυνδεμένος
  • Χρήστης
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 57
Τα προιοντα σε Ελλαδα και εξωτερικο, εχουν τεραστιες διαφορες. Μπορει το ενα στην συσκευασια του να περιεχει ζαχαρη πχ, και το αλλο μονο αλμη! Εσυ, καλα θα κανεις να κοιτας την ετικετα, και αν η ετικετα δεν γραφει, να συμβουλευεσαι τον οδηγο υδ/ων της εκαστοτε χωρας. Αν ειναι ελληνικο το προιον, να βλεπεις ελληνικο μετρητη.
love your self

Re: Sokolata Canderel me 7gr carbs sta 85gr sokolatas????? 8 Χρόνια 7 Μήνες πριν #11288

• Marina
  • Το Άβαταρ του/της Marina
  • Αποσυνδεμένος
  • Administrator
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 16
Αν το προιόν το αγόρασες εδώ στην Ελλάδα -προφανώς- τότε οι φυτικές ίνες έχουν ΗΔΗ αφαιρεθεί. Οπότε δεν τις ξανα-αφαιρείς από τους υδατάνθρακες. Άρα μιλάμε για 29 υδατάνθρακες στα 85 γραμμάρια.
Να σε προσέχεις, Marina

Re: Sokolata Canderel me 7gr carbs sta 85gr sokolatas????? 8 Χρόνια 7 Μήνες πριν #11324

• angelosssss
  • Το Άβαταρ του/της angelosssss
  • Αποσυνδεμένος
  • Χρήστης
Δεν ξερω για τις canderel μιας και δεν τις βρηκα ουτε στο carrefour ουτε στον βασιλοπουλο. Βρηκα ομως καποιες fytro με 37/100 υ/α και 30 γρ πολυολες και 1γρ. ζακχαρα.

Εφαγα μια για δοκιμη και πραγματικα μου διελυσε το στομαχι ... tantrum ntrum tantrum ntrum

Δεν ξερω αν ειμαι ο μοναδικος που το επαθε παντως δεν την προτεινω ουτε σαν γευση ουτε σαν... μετεπειτα εμπειριες...

Sweet & balance. Η καλυτερη λυση.
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.051 δευτερόλεπτα

Syndication