Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι

ΘΕΜΑ: εγγαμος βιος!!!!!

Re: εγγαμος βιος!!!!! 10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #5531

• katerina27
  • Το Άβαταρ του/της katerina27
  • Αποσυνδεμένος
  • Χρήστης
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 10
τελικος ειναι αποδεδειγμενο οτι οι αντρες ειναι σαφως πιο ευνοημενοι στο γαμο τωρα πια απο οτοι γυναικες!! νομιζω οτι με ην ισοτητα μαλλον βγαλαμε τα ματακια μας γτ δυστηχως σε καποιους τομεις δεν υπηρχε κ δεν θα υπαρξει ποτε ισοτητα! οταν ακουω αντρες να λενε στις παρεες οτι δεν περνανε καλα στον γαμο με εκνευριζει αφανταστα ακομα κ αν το λενε ετσι για παλακα αντρικα μεταξυ τους για πειραγμα! τπτ δεν αλαζει στη δικη τους ζωη! εμεις τα επομιζομαστε ολα! αυτοι συνεχιζουν σχεδων οπως λ πριν δεν αλλαζουν κ πολυ οι συνηθειες τους! εμας ομως η ζωη αλαζει ριζικα... :x
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re: εγγαμος βιος!!!!! 10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #5542

• Ada
  • Το Άβαταρ του/της Ada
  • Αποσυνδεμένος
  • Χρήστης
Ο διάλογος θεωρώ πως είναι το καλύτερο πράγμα. Τι να γίνει όμως που τα περισσότερα αρσενικά, υστερούν στο σπορ;
Άθελά τους τις περισσότερες φορες, γιατί από μικρά αγόρια τα μεγαλώνουν με την πεποίθηση οτι η συζήτηση είναι μόνο ...γυναικεία συνήθεια... :roll:
"My best friend gave me the best advice
He said each day's a gift and not a given right"

Re: εγγαμος βιος!!!!! 10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #5591

• Run_Lola
  • Το Άβαταρ του/της Run_Lola
  • Αποσυνδεμένος
  • Χρήστης
Κατερινάκι,

και εγώ έχω παρόμοιο πρόβλημα με τα ωράρια μας...αλλά σε λίγο διαφορετική μορφή. Ο άνδρας μου έχει πολύ συγκεκριμένα ωράρια (τυπικό οκτάωρο) ενώ εγώ είμαι ελεύθερη ωραρίου μιας και μπορεί να έχω διάφορες εκδηλώσεις και ταξίδια. Για να σου δώσω να καταλάβεις, το καλοκαίρι αμέσως μετά τον γάμο, (αρχές Ιουνίου) κάτσαμε 4 μέρες μόνοι μας και μετά έφυγα για επαγγελματικό ταξίδι (με ένα μικρό διάλειμμά δύο εβδομάδων)και γύρισα μέσα Σεπτεμβρίου. Αν υπάρχει κατανόηση μεταξύ του ζευγαριού και επικοινωνία τότε τα προβλήματα λύνονται. Βέβαια, όπως ανέφερες και εσύ, θέλει μεγάλη προσπάθεια από την πλευρά της γυναίκας όσο καλός, πρόθυμος και υπομονετικός είναι ο σύζυγος.

Re: εγγαμος βιος!!!!! 10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #5614

• katerina27
  • Αποσυνδεμένος
  • Χρήστης
μια χαρα σε βρησκω!! να μην παραπονιεμαι δλδ ? υπαρχουν κ αλλοι με παρομοια προβληματα κ ισως κ πιο δυσκολα! ομως βρε παιδια δεν ξερω αλλα με αυτους του ρυθμους που απαιτει η σημερινη κοινωνια ερχεται τοσο γρηγορα η μονοτονια στη σχεση κ ειναι πολυ δυσκολο να αντιμετωπισεις τη φθορα :shock:

Re: εγγαμος βιος!!!!! 10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #5656

• stef
  • Το Άβαταρ του/της stef
  • Αποσυνδεμένος
  • Χρήστης
katerina27 έγραψε:
...με αυτους του ρυθμους που απαιτει η σημερινη κοινωνια ερχεται τοσο γρηγορα η μονοτονια στη σχεση κ ειναι πολυ δυσκολο να αντιμετωπισεις τη φθορα :shock:
Κατερίνα μου πριν τη μονοτονία θα έρθη το μωρό (και τα πάνω κάτω :lol: )!!!
Διαβάζω πολλές μέρες τη συζήτηση αυτή: η άποψη (και η εμπειρία μου) είναι ότι το ζευγάρι απολαμβάνει κάποιες εβδομάδες-μήνες-χρόνια μέχρι να έρθη το μωρό. Σε αυτό το διάστημα η γυναίκα προσαρμόζεται στο γεγονός, ότι ο καλός θέλει καθαρό και σιδερωμένο πουκάμισο καθημερινά αλλά δεν ξέρει ούτε με τι μοιάζει το πλυντήριο ούτε έχει σιδερώσει ποτέ του... Αντίστοιχα ο άντρας συνειδητοποιεί, ότι δεν παντρεύτηκε τη μανούλα του και ότι υπάρχουν πολλές απαντήσεις στο "θέλω κάφε" (εκτός από το "αμέσως κανακάρη μου", που ήξερε) :lol:
Τα πράγματα δυσκολεύουν με τα παιδιά γιατί οι απαιτήσεις πολλαπλασιάζονται. Το άθλημα έχει πολλή κούραση και ξενύχτι και αγωνίες και σου τρώει όλο τον προσωπικό σου χρόνο. ( Δεν είναι τυχαίο που όλες οι μαμάδες στη δουλειά λέμε "επιτέλους ήρθα στο γραφείο να ξεκουραστώ" -και όχι, ΔΕΝ είμαστε δημόσιοι υπάλληλοι. )
Με τα παιδιά αλλάζουν οι ισορροπίες του ζευγαριού συναισθηματικά και ψυχολογικά. Οπότε, λίγο πριν τρελλαθούμε, βάζουμε στο βίντεο κανένα επεισόδιο του "Παντρεμένοι με παιδιά" και ατενίζουμε το μέλλον με χιούμορ (κι αισιοδοξία?)...

Re: εγγαμος βιος!!!!! 10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #6324

• katerina27
  • Αποσυνδεμένος
  • Χρήστης
ωραια που μου τα λες!! εχεις δικιο εσυ αλλα που θα το βρεις ειναι το θεμα!!!! εχεις αρχισει το τρεξιμο ηδη!!! πρεπει να αρχισουμε να ψαχνουμε για το δωματιο του μωρου πριν γινει η κοιλια μου τουρλα κ δεν μπορω να κουνησω!!! ευτυχως ο διορισμος μου εφτασε πανω στην ωρα - εξου κ εχω χαθει λιγο τελευταιος- γιατι κανω ολα τα γραφειοκρατικα!!!ορεξη για.... αγκαλιτσες κοριτσια ουδε μια!!!! δεν ξερω αν φτανε οι ορμονες απο την εγκυμοσυνη αλλα ο αντρας μου θα με ξαποστειλει νομιζω!! χι! χι!
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.068 δευτερόλεπτα

Syndication