Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

ΘΕΜΑ: Θα προσπαθήσω κιεγώ

Re: Θα προσπαθήσω κιεγώ 13 Χρόνια 5 Μήνες πριν #10420

  • galadriel
  • Το Άβαταρ του/της galadriel
  • Αποσυνδεμένος
  • Χρήστης
  • Δημοσιεύσεις: 118
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 3
Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ. Πολύ ενθαρρυντικό γιατι αλλιώς θα έπρεπε να είμαι με το κομπιουτεράκι στο χέρι και θα βαριόμουν. 2η μέρα για μένα και δεν πεινάω ούτε θέλω γλυκο :shock: Περίεργο. Για να δούμε στο τέλος της εβδομάδας τι θα δούμε!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re: Θα προσπαθήσω κιεγώ 13 Χρόνια 5 Μήνες πριν #10421

  • olgatsi21
  • Το Άβαταρ του/της olgatsi21
  • Αποσυνδεμένος
  • Χρήστης
  • http://swlm.lilyslim.com/vVZgp​2.png
  • Δημοσιεύσεις: 95
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2
κ εγώ στη δεύτερη μέρα είμαι!!!! και με 1500 θερμίδες είμαι μια χαρά, δεν πεινάω καθόλου. καλη μας συνέχεια λοιπόν!!!!!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re: Θα προσπαθήσω κιεγώ 13 Χρόνια 5 Μήνες πριν #10422

  • glaufkos
  • Το Άβαταρ του/της glaufkos
  • Αποσυνδεμένος
  • Χρήστης
  • Δημοσιεύσεις: 11
Θα έλεγα πως μεγάλο ρόλο στην πείνα και στην όρεξη για γλυκό παίζει η διάθεσή μας γενικότερα, καθαρά η ψυχολογία μας δηλαδή. Μουσική, χορός, κάμψεις στα καλά καθούμενα, τηλέφωνα στο αίσθημα, μαγείρεμα, καινούρια ρούχα έστω κι ένα νούμερο μικρότερα, βοηθάνε.
Όταν έρθει αυτή η διάθεση για κάτι γλυκό, θα πρότεινα να τσεκάρετε την σειρά της Γιώτης με τα φυσικά γλυκαντικά και ειδικά το ζελέ. Νομίζω λέγονται balance. Είναι μάλλον υπερβολικά βολικά.
Κάτι ακόμα περί πολυφαγίας: Μην στεναχωριέστε αν το παρακάνατε με πρωτεΐνη. Δεν χρειάζεστε πάλι φάση ενεργοποίησης. Αύριο ξημερώνει μια καινούρια μέρα και με λίγο περπάτημα ή βαρη θα χάσετε όλες τις επιπλέον θερμίδες. Σημασία έχει πως δεν γεμίσατε και πάλι τις αποθήκες υδατανθράκων και δεν θα περιμένετε μια όλο αμφιβολίες εβδομάδα περίπου να ξεκινήσουν οι καύσεις του αποθηκευμένου λίπους ως καύσιμο.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re: Θα προσπαθήσω κιεγώ 13 Χρόνια 5 Μήνες πριν #10427

  • galadriel
  • Το Άβαταρ του/της galadriel
  • Αποσυνδεμένος
  • Χρήστης
  • Δημοσιεύσεις: 118
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 3
Να ρωτήσω κάτι μια και είσαι παλιός στην Atkins. Ένα από τα συμπτώματα κέτωσης είναι η οσμή στα ούρα; Αν όχι να ανησυχώ. Είναι η τρίτη μου μέρα και από χτες έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο. Ή μήπως είναι η αυγουλίλα από τα πολλά αυγά που τρώω dance nce . Πάντως το πρωί ζυγίστηκα γιατί είδα ότι κάπως είχα συρρικνωθεί. Σε δυο μέρες έχασα 1,5 κιλό. Μάλλον υγρά, τι λέτε; Πάντως not bad at all.
SOS Άλλη απορία: Στηνπρώτη φάση επιτρέπεται στραγγιστό γιούρτι ή όχι; Διάβασα σε κάτι ξένα sites ότι δεν επιτρέπονται καθόλου γαλακτοκομικά ούτε γιαούρτι. Κι έχω πάρει ήδη μερικά κεσεδάκια. Να τα φάω (με το μαλακό βέβαια) ή όχι????HELP
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re: Θα προσπαθήσω κιεγώ 13 Χρόνια 5 Μήνες πριν #10455

  • galadriel
  • Το Άβαταρ του/της galadriel
  • Αποσυνδεμένος
  • Χρήστης
  • Δημοσιεύσεις: 118
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 3
Λοιπόν παιδιά γεια σας και πάλι. Γράφω για να σας πω τις μέχρ τώρα εντυπώσεις μου. Καταρχήν, μέσα σε 4 ημέρες (σήμερα η 5η) είμαι 3,5 κιλά μείον!!! Αυτό ούτε στα πιο τρελλά μου όνειρα! Με τη διατροφή τα πάω καλά σε γενικές γραμμές. Τις πρώτες 3 μέρες ήμουν πολύ φοβισμένη και πολύ συντηρητική με αποτέλεσμα να παίρνω εξωφρενικά λίγους υ/α (ίσως μόνο 5). Χθες έφαγα σύμφωνα με το πρόγραμμα με περισσότερους υ/α 14) Σήμερα το πρωί με έπιασε μια λιγούρα, έφαγα σκέτες φέτες gouda στην τοστίέρα και μου άρεσε (αλλά λιγουρευόμουν και το κουλούρι της συναδέλφου). Μέχρι να φτάσω σπίτι ήμουν κάπως. Χλαπάκιασα 2 φέτες bacon (τέλειο) και έφαγα ψητή μελιτζάνα με λαδάκι και φέτα. Μετρημένα όμως όλα.
Το πρόβλημα όμως είναι ότι έχω αρχίσει να μπουκώνω (όπως και χθες) και δεν έχω πολύ όρεξη να φάω παρόλο που ξέρω ότι πρέπει. Λέω να κάνω κανένα ρουλόψωμο για να γίνει λίγο πιο ενδιαφέρον το πράγμα. Α!! Κι ένα άλλο: Παρατηρώ μια αφυδάτωση στο δέρμα μου. Πίνω 3-3,5 λίτρα νερό τη μέρα. Τι άλλο να κάνω; Ιδέες. Μην αδυνατίσω μεν αλλά γεράσω πριν την ώρα μου.. Περιμένω τις απόψεις σας.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re: Θα προσπαθήσω κιεγώ 13 Χρόνια 5 Μήνες πριν #10464

  • mamamaria
  • Το Άβαταρ του/της mamamaria
  • Αποσυνδεμένος
  • Χρήστης
  • Δημοσιεύσεις: 317
Παρατηρώ μια αφυδάτωση στο δέρμα μου.

δηλαδη?
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.169 δευτερόλεπτα

Syndication