Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι

ΘΕΜΑ: Amstel Pulse. Επιτέλους μπύρα!

Amstel Pulse. Επιτέλους μπύρα! 10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #976

• Marina
  • Το Άβαταρ του/της Marina
  • Αποσυνδεμένος
  • Administrator
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 16
Αν κάτι μου έχει λείψει τόσα χρόνια με τους χαμηλούς υδατάνθρακες είναι η μπύρα. Είμαι και αθλητικό-φαν, σκέψου τώρα να βλέπεις ποδόσφαιρο ή μπάσκετ και να μην έχεις την μπύρα σου. Επειδή πίνω και δυό καφέδες την ημέρα, συνήθως κατέληγα να βλέπω τη αγαπημένη μου ομάδα παρέα με ένα τσαγάκι.

Την Πέμπτη πήγα στην αγαπημένη μου καφετιέρα να δω την ομάδα. Πήρα τα φουντουκάκια μου από το περίπτερο -δεν σερβίρουν στις περισσότερες καφετέριες- και βαριεστημένα άνοιξα τον κατάλογο -που έχω δει κανένα εκατομμύριο φορές και ξέρω απέξω-να δω αν θα πάρω τσάι ή ουίσκι.

Η ιδιοκτήτρια ήρθε να πάρει την παραγγελία. "Ρε συ Μαρία, της είπα, θέλω να πιω μπύρα, αλλά θέλω κάτι λάιτ." Εγώ βέβαια εννοούσα λάιτ σε υδατάνθρακες, αλλά άντε εξήγα. "Έλα να δεις στο ψυγείο τι έχω, μου λέει".

Πηγαίνοντας μου δείχνει την Corona και την Amstel Pulse. Την corona την ξέρω, αλλά δεν έχω ιδέα τι έχει σε υδατάνθρακες. Δεν γράφουν και πάνω, οπότε δεν την αγγίζω. Η Amstel Pulse, διαφημίζεται όλο το καλοκαίρι απλά σαν μια μπύρα χαμηλή σε θερμίδες. Ποτέ δεν είχα την ευκαιρία να δω πόσους υδατάνθρακες έχει και στο ίντερνετ δεν έβρισκα τίποτα.

Μέχρι που την πήρα στα χέρια μου. (Το έπιασες το υπονοούμενο έτσι; :P )

Κοιτάω και τι να δω! Διατροφικά στοιχεία πάνω σε μπύρα! Ξανακοιτάω και τι να δω! 1,3 υδατάνθρακες στα 100 ml! Ούτε πολλαπλασιασμό δεν χρειάστηκε να κάνω. Μπύρα με 4 υδατάνθρακες το μπουκάλι! Τι λες τώρα! Μπροστά σε τέτοιο θαύμα, ποιος νοιάζεται για θερμίδες, αλλά για την ιστορία, έχει μόνο 97,6 το μπουκάλι!

Μετά από αυτό, νομίζω πως είμαι πλέον έτοιμη να περάσω την υπόλοιπη αθλητική σεζόν και όλο το καλοκαίρι, μέσα στην μπυρα! :D
Να σε προσέχεις, Marina
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re: Amstel Pulse. Επιτέλους μπύρα! 10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #3322

• memos
  • Το Άβαταρ του/της memos
  • Αποσυνδεμένος
  • Χρήστης
Ενδιαφέρον coffee ffee ...καμιά άλλη μάρκα μπύρας με χαμηλούς υδατάνθρακες;;

Re: Amstel Pulse. Επιτέλους μπύρα! 10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #3323

• roulaki
  • Το Άβαταρ του/της roulaki
  • Αποσυνδεμένος
  • Χρήστης
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 57
Τους ιδιους ακριβως υδατανθρακες, περιεχει και η amstel light. Οσο για αλλες μαρκες? Ακουσα οτι και η bud light ειναι καλη, αλλα η αληθεια ειναι πως οσο κι αν εψαξα, δεν εχω βρει.
love your self

Re: Amstel Pulse. Επιτέλους μπύρα! 10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #3324

• Νατάσα
  • Το Άβαταρ του/της Νατάσα
  • Αποσυνδεμένος
  • Χρήστης
Ναι αλλά στη φάση ενεργοποίησης μπορεί να πίνει κανείς ένα ποτήρι;

Re: Amstel Pulse. Επιτέλους μπύρα! 10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #3326

• memos
  • Το Άβαταρ του/της memos
  • Αποσυνδεμένος
  • Χρήστης
Στην φάση ενεργοποίησης πρέπει να τ αποφεύγεις
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.061 δευτερόλεπτα

Syndication