Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι

ΘΕΜΑ: καπουτσινο

καπουτσινο 10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #769

• mamamaria
  • Το Άβαταρ του/της mamamaria
  • Αποσυνδεμένος
  • Χρήστης
εφερε το lidl αγλυκο καπουτσινο. ειναι σε μπλε κουτι το οποιο βγαζει 20 μεριδες. εκανα τη διαιρεση και καθε φλυτζανι με τρεις κουταλιες καφε βγαζει 5,3 γρ. υδατ. καπου καπου λεει ενα ευκολο στιγμιαιο καπουτσινακι.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re: καπουτσινο 10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #771

• marinaki
  • Το Άβαταρ του/της marinaki
  • Αποσυνδεμένος
  • Χρήστης
Ο καπουτσινο εχει υδατανθρακες??? Πλακα μου κανεις??? Εγω τωρα με την εξεταστικη πινω ενα διπλο την ημερα, ντεκαφεινε βεβαια γτ κανω και ομοιοπαθιτικη...Φανταζομουν οτι το αφρογαλα εχει καποιους υδατ/κες απο το γαλα αλλα ποσο γαλα ποια εχει??? 5 ανα φλυτζανι ειναι παααρα πολυ που σημαινει οτι εχω βγει εκτοσ προυπολογισμου...¨-)
Keep it real...

Re: καπουτσινο 10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #774

• mamamaria
  • Το Άβαταρ του/της mamamaria
  • Αποσυνδεμένος
  • Χρήστης
ηρεμισε καλε. αν τον φτιαχνεις στη συσκευη κανονικα εχει οντως μονο τους υδατ. απο το γαλα. εγω για τον τεμπελικο τον στιγμιαιο μιλαω. αυτος εχει πολυ γαλα σε σκονη και απ'οτι υποψιαζομαι αποβουτυρομενο, αρα ενισχυμενο σε περιεκτικοτητα υδατ.. εσυ ιδιαιτερα αν τον φτιαχνεις με κρεμα γαλακτος εισαι ok. κι εγω συνηθως ετσι τον φτιαχνω απλα μερικες φορες βαριεμαι και θελω κατι γρηγορο. το πηρα και στη δουλεια για να αλλαζω καπου καπου τον φραπε.

Re: καπουτσινο 10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #783

• Marina
  • Το Άβαταρ του/της Marina
  • Αποσυνδεμένος
  • Administrator
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 16
Ο καπουτσίνο, ο έτοιμος έχει όντως αρκετούς υδατάνθρακες. Δεν λέει δηλαδή, καλύτερα να φας ένα σοκολατάκι να το ευχαριστηθείς κιόλας.

Δοκίμασα πρόσφατα -είχε τελειώσει ο καφές, φρίκη!- εσπρέσσο, σε μεγάλη κούπα για να μην βγει πολύ δυνατός. Μια χαρά μου φαίνεται ως εναλλακτική. :D
Να σε προσέχεις, Marina
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.046 δευτερόλεπτα

Syndication