Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

ΘΕΜΑ: Χαιρετισμός - Βρήκα προιόντα Atkins στην Αθήνα

Re: Χαιρετισμός - Βρήκα προιόντα Atkins στην Αθήνα 10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #400

• panosdr
  • Το Άβαταρ του/της panosdr
  • Αποσυνδεμένος
  • Χρήστης
να μαι και γω μετά από μια σύντομη διακοπή! Ευχαριστούμε για τη διέυθυνση και σίγουρα θα πάω αυτές τις μέρες! Όντως ο Ατκινς στο τελευταίο βιβλίο του επιτρέπει τις αλκοόλες και τις φυτικές ίνες 100%. Μη ξεχνάμε, όμως, οτι η γυμναστική "ανεβάζει" και το όριο υδατανθράκων (ένα καλό κίνητρο για να ξεκινήσουν όλοι), οπότε δεν είναι και αξιόπιστο να θεωρούμε οτι δεν επηρεάζουν τελικά με μόνο κριτήριο οτι εξακολουθούμε να χάνουμε κιλά.΄2 προϊόντα με χαμηλούς υδατάνθρακες τώρα που τα βρήκα στα DIA:
a) Γάλα σόγιας με 2, 6 γρ στα 100 ml. γευστικό, ωραίο και κυρίως πλούσιο σε θρεπτικά στοιχεία.
β) καραμέλες χωρίς ζάχαρη με 97% περιεκτικότητα σε αλκοόλες! σε κίτρινη συσκευασία είναι!
[size=200:k29ssmxn]www.food-info.net/gr/foodcomp/table.htm[/size]
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re: Χαιρετισμός - Βρήκα προιόντα Atkins στην Αθήνα 10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #402

• panosdr
  • Το Άβαταρ του/της panosdr
  • Αποσυνδεμένος
  • Χρήστης
:D
α. Μουσλί με χαμηλούς υδατάνθρακες (ναι ναι καλά διαβάσατε και από τώρα σκέφτομαι να το συνδυάσω με γάλα σόγιας),
β. Shake mix με γεύση σοκολάτα
γ. advance bars 60γρ με γεύση σοκολάτα
δ. break bars με γεύση κεράσι
ολά σε..οικονομικές συσκευασίες ( :lol: ) αλλά τα υπόλοιπα θα μου τα δίνω τμηματικά για να μη το παρακάνω και βαρεθώ κιόλας. Πάντως τα 2 προϊόντα καμία σχέση δεν έχουν με τα κοινά προϊόντα διατροφής των gym (σε ποιότητα και γεύση), παρά μόνο, ίσως στις τιμές :) .
Τέλος έχει και μείγμα για ψωμί, το οποίο θα το αποκτήσω στην πορεία!
Άντε να ευχηθώ τώρα και φούρνος Ατκινς στην Αθήνα!
[size=200:k29ssmxn]www.food-info.net/gr/foodcomp/table.htm[/size]

Re: Χαιρετισμός - Βρήκα προιόντα Atkins στην Αθήνα 10 Χρόνια 9 Μήνες πριν #410

• KATERINA
  • Το Άβαταρ του/της KATERINA
  • Αποσυνδεμένος
  • Χρήστης
γεια σας δεν ξέρω βρε Marina τι γίνετε με μένα διαβασα σε προηγούμενο post οτι χάνεις 300 =500 γρ. την ημέρα. εγώ είμαι 85κιλά :( και με τα βίας χάνω 1 κιλό την εβδομάδα. Μένω σταθερά στα 20 γρ την ημέρα να μη σου πω οτι μπορεί και λιγότερο. λέω να δοκιμάσω τα συμπληρώματα διατροφής που προτείνει ο ατκινς Ρε παιδιά εκει που έχει τα σοκολατακια κ.λ.π. στην κυψελι μήπως έχει και συμληρώματα διατροφής ατκινς?

Re: Χαιρετισμός - Βρήκα προιόντα Atkins στην Αθήνα 10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #492

• Pearl
  • Το Άβαταρ του/της Pearl
  • Αποσυνδεμένος
  • Χρήστης
Εγω εχω μπερδευτει..αν παραδειγματος χαρην φαω μια ατκινς σοκολατα που εχει 15 γρ υδατανθρακες εκ των οποιων 9,8 ειναι φυτ.ινες,12 γρ πολυολες(αλκοολη ειναι φανταζομαι αυτη) και μονο 1 γρ σακχαρα,τι μετραω εγω τελικα?τα 3γρ ενεργους υδατανθρακες που λεει η συσκευασια,τα 15 η' τα 8(ενεργους και το μισο των φυτικων ινων)? :roll:

και κατι αλλο,γιατι η μια σοκολατα ατκινς(εndulge,chocolate flavor) δεν επιτρεπεται στη φαση ενα οπως λεει στο σαιτ του ατκινς ενω εχει ακριβως τα ιδια διατροφικα στοιχεια οπως και οι υπολοιπες΄? :?
::Simplicity leads to Happiness::

Re: Χαιρετισμός - Βρήκα προιόντα Atkins στην Αθήνα 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #1141

• Kelly
  • Το Άβαταρ του/της Kelly
  • Αποσυνδεμένος
  • Χρήστης
Pearl\n
Εγω εχω μπερδευτει..αν παραδειγματος χαρην φαω μια ατκινς σοκολατα που εχει 15 γρ υδατανθρακες εκ των οποιων 9,8 ειναι φυτ.ινες,12 γρ πολυολες(αλκοολη ειναι φανταζομαι αυτη) και μονο 1 γρ σακχαρα,τι μετραω εγω τελικα?τα 3γρ ενεργους υδατανθρακες που λεει η συσκευασια,τα 15 η' τα 8(ενεργους και το μισο των φυτικων ινων)? :roll:

και κατι αλλο,γιατι η μια σοκολατα ατκινς(εndulge,chocolate flavor) δεν επιτρεπεται στη φαση ενα οπως λεει στο σαιτ του ατκινς ενω εχει ακριβως τα ιδια διατροφικα στοιχεια οπως και οι υπολοιπες΄? :? [/quote
έχω κι εγώ αυτήν την απόρία, μήπως θα μπορούσε κάποιος
να το διευκρινίσει??? :wink:

Re: Χαιρετισμός - Βρήκα προιόντα Atkins στην Αθήνα 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #1214

• Marina
  • Το Άβαταρ του/της Marina
  • Αποσυνδεμένος
  • Administrator
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 16
Μετράς τους καθαρούς υδατάνθρακες, δηλαδή τους 3. Αν όμως δεις στο μέλλον πως κάτι δεν πάει καλά, δηλαδή κόλλησες, αρχίζεις και κάνεις τα κολπάκια που είπαμε. :D
Να σε προσέχεις, Marina
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.057 δευτερόλεπτα

Syndication