Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι

ΘΕΜΑ: εν μέσω κρίσης...

εν μέσω κρίσης... 7 Χρόνια 11 Μήνες πριν #14804

• hopa
  • Το Άβαταρ του/της hopa
  • Αποσυνδεμένος
  • Χρήστης
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2
αγαπημένοι μου μιας και τα οικονομικά μου βρίσκονται μεταξύ φθοράς κι αφθαρσίας είπα να κάνω λίγο πιο έξυπνές αγορές , καθως η διατροφή μας κοστίζει λιγουλάκι..Στο πλαίσιο των πειραματισμών μου τυχαία ανακάλυψα την γαλοπόυλα φουαντρέ του γαλαξία..( ναι ναι του super market) προσωπικά την τρώω πολύ ευχάριστα δεν μοιάζει βέβαια και πολύ με του υφαντή στη γέυση αλλά για 15 φέτες υφαντή πλήρωνα 6 ευρώ και κάτι, ενω για τις 15 φέτες φουαντρέ γαλαξία πλήρωσα 1,97 ευρώ.. το μόνο αρνητικό είναι οτι δεν μπορω να βρω τα γρ υδατανθράκων που περιέχει η συγκεκριμένη γαλοπουλα γι'αυτο και περιορίζομαι σε 2 φέτούλες την ημέρα..θα προσπαθήσω να ρωτησω την κοπέλα στο ψυγείο να μου πει για τους υδατανθρακές , αν φυσικα περιεχει ταμπέλα με διατροφικη αναλύση η συκευασία..( την παιρνω απο ψυγείο δεν υπαρχει συσκευασμένη όπως καταλάβατε..)ευχόμαι να ήταν χρησιμή η πληροφορία μου και αν καποίος άλλος έχει να προτείνει κατι οικονομικό απο τα επιτρεπόμενα είδη θα είμαι η πρώτη που θα το δοκιμάσω διοτί το ταμείον είναι μείον το τελευταίο διαστημά.τα φιλιά μου σε όλους.
αν καταφέρω να το πιστέψω θα καταφέρω και να το ζήσω . .
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: εν μέσω κρίσης... 7 Χρόνια 11 Μήνες πριν #14805

• evita71
  • Το Άβαταρ του/της evita71
  • Αποσυνδεμένος
  • Χρήστης
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 3
Καλημερα σε ολους !
Πολυ καλη η πληροφορια σου για την γαλοπουλατου γαλαξια! Θα την αγορασω συντομα ..γιατι οντως η διατροφη μας ειναι λιγο τσουχτερη....
Εγω προς το παρον προσπαθω να διαλεγω φαγητα-τροφιμα που εχουν ποσοτητα. Εφτιαξα τα κεμπαμπ απο τις συνταγες τα οποια ειναι υπεροχα και βγαζω 2 απο το καταψυκτη τα ψηνω+λιγη σαλατουλα, τρωω λουκανικα κοτοπουλου παλι ετσι 2 + σαλατα και προτιμω το μοσχαρι κ τα μπαρμπεκιου το σκ .
Επισης εκοψα τα προιοντα Ατκινς γιατι ειναι πανακριβα φτιαχνω τα κρακερς σησαμιου απο τις συνταγες που εχουν 1/2 υδ/κα το ενα και τα συνοδευω με λιγο τυρακι (6 κρακερακια το πρωι = 3 υδ/κες + αυγο + τυρι με βολευει στο γραφειο )
Επισης φτιαχνω με 2 αυγα -μπεικιν παουντερ - τυρι + 2 φετες μπεικον 6 μαφινς ομελετακια και τα τρωω σε 2 μερες ..παιρνω 2 στο γραφειο και 1το απογευμα.
Στα προιοντα discount `carrefour εχω ανακαλυψει τρεις κρεμες γαλακτος κοντα στο 1.60 , πολυ καλο κι αυτο σαν τιμη με μια μορφατ βγαζω πολλα μους και εχω γλυκακι καιπερισσευου και κρεμες για αλλες χρησεις.
Σημαντικο ειναι βεβαια το κοστος των τροφιμων αλλα και ο τροπος που το μαγειρευουμε ..το κοτοπουλο το κανω παντα μπουκιτσες η φτιαχνω μονη μου σουβλακια και βγαζω περισσοτερες μεριδες αποτονα φαω ενα φιλετο τσακ μπαμππου ειναι και πιο ανοστο.
Τ ψιλοκοβω στην κατσαρολα λιγο μπεικον - λιγα μανιταρια και τρωω 2 ημερες + σαλατα.
Τι να κανουμε ...εχεις δικιο ....τα πορτοφολια μας αυτη την εποχη ...κανουν διαιτα ....
Φιλακια σε ολους Εβιτα

Απ: εν μέσω κρίσης... 7 Χρόνια 11 Μήνες πριν #14807

• christinaki1989
  • Το Άβαταρ του/της christinaki1989
  • Αποσυνδεμένος
  • Χρήστης
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 67
Επισης επειδη τα καλαμακια/σουβλακια ειναι πανακριβα απο τα σουβλατζιδικα εγω σταματησα πλεον να παραγγελνω.Πηγα στον Γαλαξια και πηρα 20 καλαμακια με τιμη κιλου γυρω στα 3,50 ευρω και τα εχω βαλει στην καταψηξη ανα δυο.Ετσι σε ωρα αναγκης ή που βαριεμαι να μαγειρεψω τσουπ εξω τα καλαμακια και ξεπαγωνουν και γρηγορα.Φανταστητε εχουν 3,50 ευρω το κιλο στο σουπερ και στο delivery τοσο πληρωνεις για 2 μονο!

Απ: εν μέσω κρίσης... 7 Χρόνια 11 Μήνες πριν #14811

• tolis93
  • Το Άβαταρ του/της tolis93
  • Αποσυνδεμένος
  • Χρήστης
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2
αν εχετε καρτα επαγγελματια.πολυ απλα.μακρο...παω κ παιρνω τα κοτοπουλα με το τσουβαλι.απο μαγιονεζες κ τετοια κολπα απλα χτυπαω μια επαγγελματικη συσκευασια κ καθαρισα.γιατι περιοριζω τα κορεσμενα λιπαρα κατα τρελα πολυ παιζω μονο με ω3-6-9 λογω αθλησης και κανω κετογονικη κατα περιοδους. φθηνη λυση ειναι τα αυγα.απο σκλαβενιτη παιρνω 30 αυγα με 3,70 και πολυ καλα αυγα.η καρυδα η τριμμενη παει τελεια με γλυκα.γιατι η καρυδα μονο υδατανθρακες δν εχει...και εννοειται τσιτωνω τα γιαουρτια τα τοταλ.με 3 κ 3,5 γρ υδατανθρακα στα 100 γρ φευγουν μισοκιλα τη μερα.κοτατζ τυρι δοκιμαστε επισης.βασικα αυτο το παιρνω απο τα λιντλ π εχει 1 ευρω το 1 κ με 3 γρ υδατανθρακα στα 100.για 2η 3η κτλπ φαση ειναι πολυ οκ.οπως κ κατεψυγμενα ψαρια παιρνω απο τα λινλτ εχουν και πιο ωραια θα λεγα απο των αλλων σουπερμαρκετ.

Re: Απ: εν μέσω κρίσης... 7 Χρόνια 11 Μήνες πριν #14819

• sasa
  • Το Άβαταρ του/της sasa
  • Αποσυνδεμένος
  • Χρήστης
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 6
απο το λιντλ επισης εγω βολευομαι πολυ με την κρεμα γαλακτος ,0.62 λεπτα, επισης με τον κατεψυγμενο σολωμο.οχι οτι ειναι παμφθηνος, η μαυρη συσκευασια που ειναι πολυ πιο νοστιμη απο τη γκρι ,ειναι στα 4.30 και εχει δυο φιλετα -δυο γευματα ,αλλα σε 6 -7λεπτα στα μικροκυμματα εχεις ετοιμο ενα ωραιο φαγακι ειδικα μαζι με μαρουλι μαγιονεζα...
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.054 δευτερόλεπτα

Syndication