Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

ΘΕΜΑ: fytro σοκολατες

Re: fytro σοκολατες 8 Χρόνια 6 Μήνες πριν #11680

• lamare
  • Το Άβαταρ του/της lamare
  • Αποσυνδεμένος
  • Χρήστης
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1
Sweet 'n balance alert !!!!!!!!!!!!! :idea: :idea: :idea:

Δεν είναι για μένα, και το γράφω για να το πάρω απόφαση και να μην έχω δικαιολογία μετά !
Μου ταράζουν το έντερο ! fryingpan yingpan fryingpan yingpan

Μόνο τότε μου μιλάει , κατά τ 'άλλα είναι ήσυχο τον τελευταίο καιρό ...

Όσο αποφεύγω μπρόκολα, ιστορίες τέτοια..Και πολλά λίπη δε θέλει , αλλά τις ντερλίκωσα τις πανσέτες μου σήμερα...

Θα μαζευτώ από αύριο ... :oops: :oops: :oops:
Male parta, male dilabuntur ~ Άσχημα χάνεται, ό,τι άσχημα αποκτάται.-
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re: fytro σοκολατες 8 Χρόνια 6 Μήνες πριν #11683

• ephoebe
  • Το Άβαταρ του/της ephoebe
  • Αποσυνδεμένος
  • Χρήστης
Δοκίμασα fytro, canderel, sweet and balance.

Από γεύση:
- fytro, δεν ενθουσιάστηκα
-canderel, πάρα πολύ καλή
- sweet an balance, όχι όσο καλή όσο η canderel αλλά σίγουρα ωραία γεύση

Παρενέργειες:
-fytro & canderel OMG, με ταράξανε! Έπρεπε να το περιμένω, έχουν ασπαρτάμη και το ξέρω πως με πειράζει fryingpan yingpan . Μιλάμε για πρήξιμο, στον έβδομο μήνα με δίδυμα!
- sweet ad balance, λίγο πρηξιματάκι το είχα αλλά σίγουρα όχι σαν τις άλλες δύο!

I did it once, I can do it again ...

Re: fytro σοκολατες 8 Χρόνια 6 Μήνες πριν #11724

• lamare
  • Το Άβαταρ του/της lamare
  • Αποσυνδεμένος
  • Χρήστης
Sweet 'n balance : Όσοι έχουν κάποιο πρόβλημα στο έντερο , όπως εγώ , δεν πειράζει αν καταναλωθεί τμηματικά, λίγο-λίγο δηλαδή όλη τη μέρα , αν πρέπει ντε και καλά να την "καθαρίσεις" σε μία μέρα ! [όπως εγώ ! :mrgreen: ]

Το έκανα έτσι χθες, δε με πείραξε καθόλου !

coffee ffee Μαζί με χαμέμηλο, τσιμπούσα και ένα πλακάκι ... Το ένα τσιτώνει το έντερο , το άλλο το καλμάρει ...

Να υπάρχει μία άλφα ισορροπία ....

sitepoint_smilie_v1_2 tepoint_smilie_v1_2
Male parta, male dilabuntur ~ Άσχημα χάνεται, ό,τι άσχημα αποκτάται.-

Re: fytro σοκολατες 8 Χρόνια 6 Μήνες πριν #11731

• lila
  • Το Άβαταρ του/της lila
  • Αποσυνδεμένος
  • Χρήστης
lamare: Συμφωνώ, Συμφωνώ, Συμφωνώ!!!!!
Έχω πρόβλημα στο έντερό μου (σπαστική κολλίτιδα) και η άποψή μου, μετά από αρκετούς πειραματισμούς, είναι ακριβώς η ίδια. Το κυριότερο είναι να μην καταναλωθεί ολόκληρη, την ίδια στιγμή. Μια φορά που έφαγα ολόκληρη τη sweet&balance σε μια μέρα, αλλά τη χώρισα σε κομμάτια πρωί-μεσημέρι-βράδυ δεν με πείραξε, οπότε κάπως έτσι πιστεύω είμαι 'ασφαλής'.

Re: fytro σοκολατες 8 Χρόνια 6 Μήνες πριν #11733

• kitty
  • Το Άβαταρ του/της kitty
  • Αποσυνδεμένος
  • Χρήστης
lila εχω κ γω σπαστικη κολλιτιδα...αχ εσυ μπορεις να με καταλαβεις!!εχεις δει διαφορά με τα συμπτωματα εφαρμοζοντας την ατκινς;;;εγω πιστευω πως ναι(λεω πιστευω, γιατι ειναι κ ατιμο πραγμα..)εχω την εντυπωση πως τα αμυλα με χαλανε περισσοτερο απο τις φυτικες ινες της σαλατας..το ψωμι κ οι πατατες πχ με χαλανε πιο πολυ απ ολα..αν κ ακομα δεν εχω καταφερει να την κανω ακριβως οπως θελω..εχω δει διαφορα σε ποντους κ οχι σε κιλα!!κ που να την εφαρμοσω ακριβως..6-7 κιλα θα φυγουν για πλακαααα

Re: fytro σοκολατες 8 Χρόνια 6 Μήνες πριν #11734

• lila
  • Το Άβαταρ του/της lila
  • Αποσυνδεμένος
  • Χρήστης
kitty μου εγώ σίγουρα έχω δει θεαματικά αποτελέσματα με την άτκινς. Σε εμένα τα συμπτώματα επηρεάζονται πολύ από διάφορες στρεσογόνες καταστάσεις. Παρότι αυτόν τον καιρό στρεσάρομαι και πιέζομαι πολύ, όσο ακολουθώ την άτκινς δεν έχω σχεδόν κανένα πρόβλημα. Κάποιες φορές που χρειάστηκε να 'παραστρατήσω' (λόγω ταξιδιού κλπ), χωρίς να αλλάξει τίποτα όσον αφορά την ψυχολογία μου και τη διάθεσή μου, τα συμπτώματα επανήλθαν πανομοιότυπα με πριν.

Γενικότερα έχω ξεχάσει τελείως πολλά από τα συμπτώματα. Παλαιότερα δεν μπορούσα να κοιμηθώ το βράδυ από τον πόνο στην κοιλιά, έβαζα κομπρέσες με οινόπνευμα και περίμενα να περάσει, το πρήξιμο ήταν διαρκές κλπ κλπ, φαντάζομαι κάτι σου λένε όλα αυτά :) Τώρα τίποτα!!

Και παρότι ήξερα ότι πρέπει να αποφεύγω τις φυτικές ίνες, δεν έχω κανένα πρόβλημα με τις σαλάτες που καταναλώνω (και μάλιστα σε σημαντικές ποσότητες καθημερινά). Βέβαια αυτό μπορεί να διαφέρει από ασθενή σε ασθενή. Εγώ συνήθως για σαλάτα τρώω μαρούλι, σπανάκι, λάχανο, άισμπεργκ και δεν έχω πρόβλημα!! Αντιθέτως, αν φάω μακαρόνια (που λατρεύω....) περνάω μεγάλο ζόρι! Πόνοι, φούσκωμα, αέρια κλπ. Με το ψωμί και άλλα άμυλα επίσης, με κυρίαρχα συμπτώματα το φούσκωμα και τα αέρια.

Αυτά τα αισιόδοξα από μένα! Βέβαια οι σοκολατίτσες που λέγαμε σε μεγάλη ποσότητα (μια ολόκληρη μονομιάς) μου θύμισαν γρήγορα και ζωηρά την αγαπημένη μου σπαστική κολλίτιδα!!
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.069 δευτερόλεπτα

Syndication