Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2

ΘΕΜΑ: Τι γινεται με το "εμβολιο";

Re: Τι γινεται με το "εμβολιο"; 10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #6157

• roulaki
  • Το Άβαταρ του/της roulaki
  • Αποσυνδεμένος
  • Χρήστης
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 57
mary έγραψε:
Λοιπόν πες μας όλες τις λεπτομέριες σε παρακαλώ. Πως κατάλαβες ότι είναι η γρίπη και όχι μια ίωση; τι συμπτώματα είχες που απευθύνθηκες, τι θεραπεία έκανες. ΟΛΑ. Να πάρουμε και εμείς μια έγκυρη πληροφόρηση και όχι τις κινδυνολογίες των δημοσιογράφων.

Λοιπον, τη γριπη την περασε η κουμπαρα μου, και τα δυο της παιδια. Οχι την ιδια χρονικη περιοδο. Η κουμπαρα μου την περασε στο ποδι, δεν καταλαβε οτι ηταν η γριπη, παρα μονο, οταν πηγε τα παιδια στον γιατρο. Ο οποιος της ειπε, οτι ενα 40% του πληθυσμου υην περναει χωρις να το καταλαβει. Τα παιδια, αρρωστησαν με 4 μερες διαφορα. Τα συμπτωματα, πιο ηπια απο της κανονικης εποχιακης γριπης. Μια μερα πυρετο, μια μερα δεκατα, και αυτο ειναι ολο. Το μονο που αφηνει ειναι ενας βηχας, που αργει λιγο να περασει.
Οι υγειεις οργανισμοι, το περνανε ανωδυνα. Οπως λενε και καποιοι γιατροι, ειναι γριπη "φιλικη" προς τον ανθρωπο. Το προβλημα το εχουν τα ατομα υψηλου κυνδινου, αλλα αυτα τα ατομα, κυνδινευουν απο οποιαδηποτε μορφη γριπης.
Εγω πχ που ειμαι ενα απο αυτα, (εχω ασθμα), εκανα το εμβολιο του πνευμονιοκοκκου και της απλης γριπης, και νομιζω οτι δεν χρειαζομαι και το αναμφιβολου....
Απο κει και περα, ο καθενας ξερει για τον εαυτο του.
love your self
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re: Τι γινεται με το "εμβολιο"; 10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #6186

• nifitsa
  • Το Άβαταρ του/της nifitsa
  • Αποσυνδεμένος
  • Χρήστης
Mε έχει καλύψει πλήρως το ρουλάκι!!! :D Ακριβώς το ίδιο!!
Είχα φοβερη εξάντληση, δέκατα, και ένα βήχα που με ταλαιπώρησε πάρα μα πάρα πολυ για πολύ πολύ καιρό. Δεν έκλεινα μάτι όλη νύχτα, ξημερωνόμουν στο βήχα. Α! και διάρροια και πόνο στην κοιλιά την 1η μέρα γι' αυτό και το συνδίασα με τα συμπτώματα που είχα ακούσει και πήγα στο νοσοκομείο, αλλιώς δε θα πήγαινα. Θα νόμιζα ότι ψιλοκρύωσα. Αυτά μου είπαν και στο νοσοκομείο ότι κάποιοι το παιρνάνε ακόμα και με μπούκωμα. Οσο για φάρμακα 3 βιταμίνες c χιλιάρες ημερισίως, echinachia, depon. Ελπίζω να σας καθησύχασα λιγάκι!

Re: Τι γινεται με το "εμβολιο"; 10 Χρόνια 11 Μήνες πριν #6188

• Marina
  • Το Άβαταρ του/της Marina
  • Αποσυνδεμένος
  • Administrator
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 16
Κορίτσια καλημέρα.

Όσες μένετε πιστές στην Άτκινς, θα έχετε ήδη παρατηρήσει πως δεν κρυώνετε τόσο συχνά όσο πριν, δεν σπάνε τα νύχια τόσο εύκολα, τα μαλλιά αντέχουν περισσότερο κλπ.

Αυτό οφείλεται στις πρωτεϊνες που παίρνετε πλέον σε μεγαλύτερη ποσότητα από ότι πριν. Οι πρωτεϊνες αποτελούν το δομικό συστατικό του οργανισμου και μας βοηθάνε στην γενική οικοδόμηση και αναδόμηση του οργανισμού -πάω να ρίξω τα μπετά :P

Σχετικά με το εμβόλιο δεν υπάρχει περίπτωση να το κάνω. Αν και έρχομαι σε επαφή με παιδιά και κόσμο καθημερινά, θεωρώ πως η διατροφούλα μου μαζί με κάποιες πολυβιταμίνες που έχω ξεκινήσει να παίρνωε μέχρι να βγει ο χειμώνας, είναι μια χαρά για να με προστατεύσουν. :D
Να σε προσέχεις, Marina
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.168 δευτερόλεπτα

Syndication