Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι

ΘΕΜΑ: 1η ΦΑΣΗ

1η ΦΑΣΗ 11 Χρόνια 3 Ημέρες πριν #5390

• nataly
  • Το Άβαταρ του/της nataly
  • Αποσυνδεμένος
  • Χρήστης
¨Εχω την απορία,
Στο βιβλίο του ο Άτκινς γράφει ότι συνήθως η φάση ενεργοποίησης κρατάει περισσότερο απο 14 μέρες.
Ποιό είναι όμως το μάξιμουμ που μπορεί κανείς να παραμείνει σ'αυτήν τη φάση ?
υπάρχει κάποιο όριο ?
Για να καταλάβετε γιατί αναρωτιέμαι, σας λέω ότι είμαι σ'αυτή τη φάση εδώ κ 98 μέρες, έχω χάσει 2,5 κιλά, αλλά βλέπω σημαντική διαφορά σε πόντους. Μου κάνουν ρούχα που φορούσα όταν ήμουν 5 κιλά λιγότερο.
Ποιός/ά ξέρει να μου απαντήσει πότε πρέπει να περάσω στην επόμενη φάση κ αν είναι σωστό να παραμείνω σ'αυτήν, που ας σημειώσω ότι δεν με δυσκολεύει καθόλου.
Περιμένω τη γνώμη σας, όλων εσάς που έχετε παρελθόν κ εμπειρίες στο πρόγραμμα Άτκινς.
Φιλιά σε όλους/ες
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re: 1η ΦΑΣΗ 11 Χρόνια 3 Ημέρες πριν #5392

• roulaki
  • Το Άβαταρ του/της roulaki
  • Αποσυνδεμένος
  • Χρήστης
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 57
Ναταλακι, στην πρωτη φαση, μπορεις να εισαι για οσο χρονικο διαστημα θελεις εσυ. Αφου σε βολευει κι ολας, μην φοβασαι. Στη δευτερη μπες, οταν πια θελεις να χανεις με αργοτερους ρυθμους.
Οσο για τα 2,5 κιλα που εχασες, ναι ξερω οτι φαινονται για 5. Αλλα επειδη, με την φιλη μου την Αθηνα, ειχαμε μια παρομοια συζητηση, και ψαχναμε τους λογους γιατι στις 23 μερες εχει χασει μονο 2 κιλα, νομιζω οτι βρηκα τον λογο.
Φυσικα ολοι ξερουμε τα οφελη της κετωσης, και γιατι την χρειαζομαστε. Το εχουμε ξαναπει, οτι τουλαχιστον στην πρωτη φαση, χρειαζομαστε το λιπακι, για να μπουμε σε διαδικασια κετωσης, ωστε, να "καψει" ο οργανισμος μας το αποθηκευμενο λιπος. Ειναι λιγο "ανορθοδοξο", να μιλαμε για αυξημενο λιπος σε μια διατροφη. Αλλα ετσι λειτουργει. Εγω π.χ., τον πρωτο καιρο, ειχα ταραξει τους γυρους.
Μηπως τελικα, προσεχετε πολυ περισσοτερο απο οσο πρεπει τα λιπαρα;
Ναι μεν, αλλα.....
love your self

Re: 1η ΦΑΣΗ 11 Χρόνια 3 Ημέρες πριν #5395

• aggy
  • Το Άβαταρ του/της aggy
  • Αποσυνδεμένος
  • Χρήστης
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 12
και εγω ειμαι στην α φαση εδω και 2 μηνες .δεν μετρω θερμιδες.τρωω κασερια αβερτα ιδιως του καρφουρ γκουντα ενταμ εμενταλ 0 υδατ. λιπη του δινω και καταλαβαινουν.καπνιστο μπεικον με 0,1 υδ.κολαση

Re: 1η ΦΑΣΗ 11 Χρόνια 2 Ημέρες πριν #5425

• nataly
  • Το Άβαταρ του/της nataly
  • Αποσυνδεμένος
  • Χρήστης
Κορίτσια,
Ευχαριστώ για τις ιδέες σας, αλλά μπερδεύομαι λιγάκι, γιατί το τυρί ημερησίως λένε ότι δεν πρέπει να ξεπερνάει τα 110 γρ. εγώ λοιπόν, τα ζυγίζω κ είμαι πολύ προσεκτική ακόμα κ στην ποσότητα της κρέμας γάλακτος που βάζω στον καφέ
Θα δούμε...
Καλό κουράγιο!
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.062 δευτερόλεπτα

Syndication