Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2

ΘΕΜΑ: υστερια με την ζυγαρια

υστερια με την ζυγαρια 7 Χρόνια 1 Μήνας πριν #16474

• Jubilee
  • Το Άβαταρ του/της Jubilee
  • Αποσυνδεμένος
  • Χρήστης
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 6
Κοριτσια και αγορια καλημερα.

Κανοντας μια βολτα στο φορουμ παρατηρησα οτι σε αρκετα θεματα παιζουν οι ερωτησεις του τυπου ''ζυγιστηκα σημερα και εβαλα 400γρ τι λαθος εκανα'' η του τυπου ''εφαγα μιση μπανανα , θα παρω ενα κιλο αυριο?'' και αλλα τετοια.
Καταλαβαινω πως οταν για μερες η και μηνες κανεις μια προσπαθεια να χασεις βαρος , ανησυχεις συνεχεια μηπως κατι παει στραβα, ζυγιζεσαι 2 φορες την ημερα , μια εμμονη την παθαινεις anyway.
Αλλα το σωμα ειναι αδυνατον να φτιαξει 500 γρ λιπος μεσα σε ενα βραδυ , και χαρη σε ενα φρουτο , η σε ενα αλμυρο τυρι , η σε ενα μπιφτεκι που ειχε μεσα φρυγανια.
Αυτες οι αυξομοιωσεις της ζυγαριας ειναι νερο, νερακι λεμε.
Απο το πρωι που ξυπναμε μεχρι το βραδυ που κοιμομαστε το βαρος μας αυξομοιωνεται συν πλην 2 κιλα.
Να μη μιλησω καν για τις δυσκολες μερες του μηνα, που 2 κιλακια κατακρατηση τα κουβαλας για μια βδομαδα τουλαχιστον.

Μην πανικοβαλομαστε λοιπον , ακομα και αν πηραμε μισο κιλο, πρεπει να ανατρεξουμε στο μενου των προηγουμενων ημερων και οχι της προηγουμενης ημερας,
if only mosquitoes sucked fat instead of blood
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: υστερια με την ζυγαρια 7 Χρόνια 1 Μήνας πριν #16476

• christinaki1989
  • Το Άβαταρ του/της christinaki1989
  • Αποσυνδεμένος
  • Χρήστης
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 67
Εγω ζυγιζομαι καθε πρωι(μονο πρωι),το κανω γιατι με βοηθαει να μεινω στο προγραμμα μου....διοτι παλαιοτερα ουτε που ειχα αγορασει ζυγαρια γιατι φοβομουν τι θα εβλεπα.....ενω τωρα σκεφτομαι οτι αν φαω αργα και αλμυρο σιγουρα την αλλη μερα θα με δειξει παρα πανω και το αποφευγω.Εχει τυχει να δω και μισο κιλο πανω αλλα δε με πτοει γιατι οπως ειπες και συ ξερω οτι ειναι καποια κατακρατηση εφοσον δεν τρωω απαγορευμενα και τσουπ την επομενη μερα εχει φυγει κ το μισο κιλο και καποια γραμμαρια επιπλεον.Οποιον τον αγχωνει ας μη ζυγιζεται καθε μερα γιατι θα εχει τα αντιθετα αποτελεσματα.

Απ: υστερια με την ζυγαρια 7 Χρόνια 1 Μήνας πριν #16480

• Jubilee
  • Το Άβαταρ του/της Jubilee
  • Αποσυνδεμένος
  • Χρήστης
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 6
Χριστινακι μου και εγω ζυγιζομαι συχνα, old habits die hard!
if only mosquitoes sucked fat instead of blood

Απ: υστερια με την ζυγαρια 7 Χρόνια 1 Μήνας πριν #16482

• Liana
  • Το Άβαταρ του/της Liana
  • Αποσυνδεμένος
  • Χρήστης
  • είμαι εδώ για να τα καταφέρω,,,
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 22
καλά και εγω μόνο το πρωί ζυγίζομαι πλέον ε βαρέθηκα κάθε τρείς και λίγο να πηγάινω στην ζυγαριά. Σήμερα πάλι -200 γρ είμαι και επίσης σήμερα μου ήρθε περίοδος στις 28 ημέρες ακριβώς θαύμα για μένα που πριν απο 3 μήνες εβλεπα περίοδο κάθε 2 -3 μήνες. Τώρα η δίαιτα βοήθησε.... το χάσιμο 10 κιλών βοήθησε..... πραγματικά δεν ξέρω αλλά είμαι πραγματικά πολύ χαρούμενη.
Ξεκίνησα 12/12/2011

Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Jubilee

Απ: υστερια με την ζυγαρια 7 Χρόνια 1 Μήνας πριν #16483

• christinaki1989
  • Το Άβαταρ του/της christinaki1989
  • Αποσυνδεμένος
  • Χρήστης
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 67
Ολα βοηθησαν Λιανα μου γιατι για μας που εχουμε πολυκυστικές αυτη η διατροφη ειναι η ιδανική και η ζαχαρη ειναι ο χειροτερος εχθρος μας!!!!!

Απ: υστερια με την ζυγαρια 7 Χρόνια 1 Μήνας πριν #16486

• Liana
  • Το Άβαταρ του/της Liana
  • Αποσυνδεμένος
  • Χρήστης
  • είμαι εδώ για να τα καταφέρω,,,
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 22
πραγματικά έτσι είναι Χριστίνα το έχω ψάξει και εγώ σε αρκετά site στο internet και όλα αναφέρουν οτι μια διατροφή χωρίς ζάχαρη στα άτομα που πάσχουν απο σύνδρομο πολυκυστικών ωοθηκών και μεταβολικό σύνδρομο βοηθάει στο να αποκατασταθεί ο κύκλος τους. Εγώ πάντως το παρατήρησα στον εαυτό μου και κάνω σχεδόν 2 μήνες ΑΤΚΙΝΣ. I love lowcarb life!!!
Ξεκίνησα 12/12/2011

• Σελίδα:
  • 1
  • 2
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.083 δευτερόλεπτα

Syndication