Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2

ΘΕΜΑ: Ουρικό οξύ

Απ: Re: Ουρικό οξύ 8 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #14274

• chrysa74
  • Το Άβαταρ του/της chrysa74
  • Αποσυνδεμένος
  • Χρήστης
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 3
Μα όταν ο άλλος είναι παχυσαρκος μπορει να τρώει ψωμιά κ ζυμαρικά για να ρίξει το ουρικό;
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Re: Ουρικό οξύ 8 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #14275

• irena 68
  • Το Άβαταρ του/της irena  68
  • Αποσυνδεμένος
  • Χρήστης
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 14
Να τρωει αυγα χρυσα μου επιτρεπομενα λαχανικα γιατι τα πρασινα απαγορευοντε ,ξηρους καρπους, εκτος αμυγδαλων ,Να τρωει απαχα κρεατα εκτος απο κυνηγια και εντοσθια .Να αποφευγει τα τηγανητα και τα λαδερα και γενικα το πολυ λιπος.Ας κανει το σταθερο αδυνατισμα ετσι δεν θα ειναι συνεχεια σε κετωση γιατι οπως ξερω οι κετωνες εμποδιζουν την αποβολη των πουρινων.Ασ ασκητε και λιγο και ολα μια χαρα θα ειναι.Νομιζω ειπες 7,3?Για αντρες απο τα βιβλια του γιου μου που σπουδαζει Ιατρικη δεν ειναι υψηλο περισσοτερο να τον προβληματιζει το οτι ειναι παχυσαρκος και η παχτσαρκια φερνει υπερταση ,διαβητη και πολλα αλλα κακα οπως ξερουμε ολοι μας.Ο μπαμπας μου εχει 8 ουρικο οξυ και τον αρχισα απο το σταθερο αδυνατισμα .Δεν χαννει πολλα αλλα οι τελευταιες αναλυσεις του ηταν καλυτερες απο παλια.Αυτα απο μενα.

Απ: Re: Ουρικό οξύ 7 Χρόνια 8 Μήνες πριν #15890

• cactusjacks
  • Το Άβαταρ του/της cactusjacks
  • Αποσυνδεμένος
  • Χρήστης
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1
τα παντα για το ουρικο οξυ .

www.dietup.gr/gynaika/diatrofi/3787-diaita-kai-oyriko-oksy.html

παρεπιπτοντως το δικο μου εφτασε τα 8.1 μαλον απο το πολλυ κρεας με λιπος που ετρωγα .

τωρα ψαρακι και κοτοπουλο .

Απ: Re: Ουρικό οξύ 3 Χρόνια 3 Μήνες πριν #19859

• SissyAp
  • Το Άβαταρ του/της SissyAp
  • Αποσυνδεμένος
  • Χρήστης
αλησπερα σε ολους.

Βρηκα το θεμα αυτο , και ειναι οτι πρεπει για το σημερινο σοκ με τις εξετασεις μου.
Ειμαι εξι μερες μονο που ξεκινησα ατκινς και σημερα πηρα τις εξετασεις που εκανα .

Υψηλη χοληστερινη κλπ και ουρικο στο 9.17 . Μεγαλη διαφορα απο το οριο . Ο μικροβιολογος απλα μου ειπε να κανω διαιτα και να πινω πολυ νερο. Οκ το ξερουμε ουτως η αλλως
Αλλα με ολα αυτα που διαβαζω για το τι απαγιρευεται για το ουρικο σημαινει πως δεν μπορω να κανω αλλο την ατκινς?
Πανω που προσαρμοστηκα πληρως?
Κανεις την εμπειρια του? Υπαρχει περιτωση μεσα σε δυο μερες να επηρρεαστηκε πολυ απο ποτο και κρεας η τιμη του και να ηταν τοσο υψηλη? η εχω οντως θεμα?
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.076 δευτερόλεπτα

Syndication