Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι

ΘΕΜΑ: 6 σε ένα μήνα: Έχω μείνει άφωνη!!!!

6 σε ένα μήνα: Έχω μείνει άφωνη!!!! 13 Χρόνια 3 Μήνες πριν #10654

  • galadriel
  • Το Άβαταρ του/της galadriel
  • Αποσυνδεμένος
  • Χρήστης
  • Δημοσιεύσεις: 118
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 3
Είμαι τόσο χαρούμενη που θέλω να το πω παντού! Πριν ένα μήνα (15 Νοεμβρίου) ξεκίνησα την Άτκινς. Χαλαρά θα έλεγα και χωρίς άγχος μια και ήθελα να χάσω σχετικά λίγα κιλά, δηλαδή 7. Δε μου φαινόταν βέβαια και ιδιαίτερα ότι είχα παχύνει και όλοι μου έλεγαν ότι κάνω χαζομάρες, ότι δεν το έχω ανάγκη, ότι καταπονώ τον οργανισμό μου κλπ κλπ κλπ. Εγώ όμως αισθανόμουν ότι έπρεπε να το κάνω. Μέσα σε ένα χρόνο έφαγα ένα σωρό χαζομάρες και έβαλα αυτά τα κιλά, επομένως έπρεπε να τα ξφορτωθώ όπωσδήποτε. Είχε γίνει το "κλικ"΄.
Άρχισα χωρίς να πολυπιστεύω στην επιτυχία. Έλεγα πάντως ότι σε 2 μήνες κάτι θα είχε γίνει. Πιο πολύ ήθελα να περιορίσω τον εαυτό μου να μην τρώει γλυκά. Σημειωτέον, είχα καταντήσει να τρώω μέχρι και καραμέλες. :o shock: Anyway, συνέχιζα χωρίς ούτε καν υποκατάστατα ζάχαρης , χωρίς ψωμιά ή υποκατάστατα. Κρεατάκια, σαλάτες, τυριά, μαγιονέζα και 1 αναψυκτικό light τη μέρα (κάποιες μέρες καθόλου). Ήμουν αρκετά προσηλωμένη και ξέφυγα εν γνώσει μου ελάχιστες φορές χωρίς τύψεις, ξέροντας ότι θα συνεχίσω τη διατροφή όυτως ή άλλως.

Αποτέλεσμα: Σήμερα, περίπου 1 μήνα μετά έχω χάσει 6 κιλά και πολλούς πόντους (ακόμα νευριάζω που δεν μετρήθηκα πριν ξεκινήσω). Απέχω δηλαδή 1 κιλό μόνο από τον αρχικό μου στόχο. Είμαι όπως πριν! Κι εγώ δεν πίστευα ότι αυτό το πράγμα θα δουλέψει...κι όμως. Ίσως να βοηθησε βέβαια και το γεγονός ότι ήμουν πολύ παρθένος οργανισμός σε δίαιτες. Είχα να κάνω δίαιτα από τα 20 και είμαι 39. Επίσης - αν και το φοβόμουνα - είδα ότι ο μεταβολισμός μου δουλεύει μια χαρά. Είναι λοιπόν να μη χαίρομαι΄΄ clap ap clap ap ΄

Πάντως θέλω να ευχαριστήσω το forum και όλες εσάς γιατί εξαιτίας σας μπήκα στον κόσμο της Ατκινς που φυσικά θα συνεχίσω και αφού χάσω το τελευταίο μου κιλό, μπαίνοντας διαδοχικά σε όλες τις φάσεις. Είστε η έμπνευσή μου.
Σας ευχαριστώ!!!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re: 6 σε ένα μήνα: Έχω μείνει άφωνη!!!! 13 Χρόνια 3 Μήνες πριν #10655

  • Evita35*lol!
  • Το Άβαταρ του/της Evita35*lol!
  • Αποσυνδεμένος
  • Χρήστης
  • Δημοσιεύσεις: 42
congratualtions ngratualtions galadriel χαιρομαι πολυ για σενα και εγω επιτελουσ μετα απο 2 μηνεσ κολλημα ξεκολησα αρχισαν σιγα σιγα να πεφτουν τα ρημαδια τα κιλα ακομα 4 θελω να χασω.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re: 6 σε ένα μήνα: Έχω μείνει άφωνη!!!! 13 Χρόνια 3 Μήνες πριν #10656

  • galadriel
  • Το Άβαταρ του/της galadriel
  • Αποσυνδεμένος
  • Χρήστης
  • Δημοσιεύσεις: 118
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 3
Σου αξίζουν συγχρητήρια για την επιμονή σου! 4 κιλά δεν είναι πάρα πολλά. Θα τα καταφέρεις σίγουρα!!!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re: 6 σε ένα μήνα: Έχω μείνει άφωνη!!!! 13 Χρόνια 3 Μήνες πριν #10661

  • aspnet4eva
  • Το Άβαταρ του/της aspnet4eva
  • Αποσυνδεμένος
  • Χρήστης
  • Δημοσιεύσεις: 13
Πόσο μου αρέσει όταν διαβάζω τέτοια νέα!! Δίνουν ώθηση σε όλες μας!
Και εις κατώτερα κορίτσια!!! :)
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re: 6 σε ένα μήνα: Έχω μείνει άφωνη!!!! 13 Χρόνια 3 Μήνες πριν #10761

  • Marina
  • Το Άβαταρ του/της Marina
  • Αποσυνδεμένος
  • Administrator
  • Δημοσιεύσεις: 672
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 16
grouphug ouphug Τέτοια να βλέπουμε να μας φτιάχνει η μέρα!
Να σε προσέχεις, Marina
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.066 δευτερόλεπτα

Syndication